Přednášející


Miloš Olejník

Miloš Olejník

Nákupní specialista s více než dvacetiletou praxí v nadnárodních firmách jako Ikea, innogy, Makro, nebo Amazon, kde zastával strategické vedoucí posty a získal zkušenosti s nákupem v celé jeho komplexitě. Je velkým propagátorem elektronického nákupu a dalších moderních nástrojů efektivního nakupování, stejně jako maximální transparentnosti v procesu výběrových řízení. V současnosti uplatňuje své zkušenosti na pozici Procurement and Operations Manager ve společnosti ESET.

Profesní profil

Jiří Róžański

Jiří Róžański

Zkušený nákupní manažer s více než 15 lety praxe na různých pozicích v Procurementu, se zkušenostmi v oblasti služeb, výrobních i obchodních odvětví. Momentálně působí ve společnosti Penta Hospitals International jako Chief Procurement Officer, kde zastřešuje nákupy pro 36 nemocnic a síť poliklinik na Slovensku, v Česku a Polsku. Zaměřuje se na rozvoj strategické úlohy nákupu, maximalizace nákupních synergií a digitalizaci nákupních procesů.

Profesní profil

Zdeněk Pytlíček

Zdeněk Pytlíček

Možná trochu překvapí, že doménou práce Zdeňka Pytlíčka, který si prošel pozicemi od nákupčího až po stratéga, jsou veškeré nákupní činnosti, při kterých se "nenakupuje". Ve společnosti GasNet se momentálně zaměřuje na digitalizaci, automatizaci a robotizaci nákupních procesů, implementaci a rozvoj nákupních systémů, reportin a analýzy a nákupní legislativu. Příklad? V roce 2017 byl spuštěn první robotizovaný proces v nákupu a v současnosti více než 92% nákupních transakcí provádí stroje, bez zásahu nákupčích.

Profesní profil

Ondrej Kuruc

Ondrej Kuruc

Své zkušenosti s obstaráváním začal rozvíjet na Ministerstvu obrany Slovenské republiky, kde se věnoval hlavně komerčním výrobkům a informačním technologiím. V současnosti působí na Ministerstvu zdravotnictví Slovenské republiky jako generální ředitel sekce verejného obstarávania. Úspěšně realizoval prodeje přebytečného majetku státu přes elektronické aukce, je specialistou na Dynamické nákupní systémy a podílel se na tvorbě systému FLASHBONE, který využil na ministerstvu zdravotnictví pro nákup dýchacích přístrojů v kritickém období okolo pandemie COVID-19 a na Správě státních hmotných rezerv pro nákup OOPP. Jako lektor a školitel se pravidelně účastní různých školení s tématikou zadávání veřejných zakázek a je držitelem certifikátu pro technickou přípravu a administraci eAukcí a Tendering.

Profesní profil

Leona Gergelová Šteigrová

Leona Gergelová Šteigrová

Dlouhodobě se zabývá tématem odpovědného zadávání veřejných zakázek. Leona byla ředitelkou neziskové organizace Nová ekonomika, od roku 2014 působí jako vedoucí oddělení veřejných zakázek na Ministerstvu práce a sociálních věcí, kde vede i projekt „Sociálně odpovědné veřejné zadávání“. Potenciál veřejných zakázek spatřuje ve strategickém zadávání. Dříve si vyzkoušela mimo jiné předsednictví ve Výboru pro vzdělávání v Radě Evropské unie.

Profesní profil

Michal Garaj

Michal Garaj

Nabídka práce ve veřejných zakázkách jej zastihla na cestě do Španělska, odkud Michal Garaj zamířil na konkurz na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Na konkurzu uspěl a začal se zabývat námitkami v rámci revizních postupů. Později jej povolali do Rady ÚVO, kde pomáhal s rozhodováním druhého stupně. Po šesti a půl letech „přestoupil“ do týmu primátora Bratislavy Matúše Valla. Od roku 2019 tam vede oddělení veřejných zakázek, do kterých se snaží dostat co nejvyšší přidanou hodnotu.

Profesní profil

Miroslav Knob

Miroslav Knob

Ve veřejných zakázkách si člověk pořádně „zaprávničí“, říká Miroslav Knob, který právnické vzdělání nejprve pět let rozvíjel na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Veřejným zakázkám se věnoval jako analytik a později jako vedoucí jednoho z oddělení, které se zabývalo jejich kontrolou. Od roku 2018 pracuje ve firmě Otidea jako administrátor veřejných zakázek, které považuje za super obor s možností aktivně tvořit a společně s ostatními se dobrat konkrétních výsledků.

Profesní profil

Jana Sedláková

Jana Sedláková

Jana Sedláková - Zakladatelka advokátní kanceláře SEDLAKOVA LEGAL. Dlouhodobě se věnuje právu informačních technologií. Díky práci pro inovativní technologické společnosti se i její znalosti v oboru neustále posouvají a drží krok s rychle se měnícím světem IT. Pod jejím vedením získala SEDLAKOVA LEGAL ocenění jako doporučovaná kancelář v Právnické firmě roku 2018 a 2019 pro kategorii právo informačních technologií a právo duševního vlastnictví. Je inovativním právníkem roku 2017. Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Je také zakladatelkou společnosti Ochrana nápadu, která poskytuje plnohodnotnou právní pomoc start-upům, společnosti Taxcounting, která se zabývá daňovým poradenstvím a také neziskového projektu Právo v roušce.

Profesní profil

Jakub Váňa

Jakub Váňa

Veřejným zakázkám se začal věnovat již v rámci praxe při studiu právnické fakulty a tento obor ho okamžitě oslovil, i když z velké části díky skvělým kolegyním a kolegům na krajském úřadě Jihomoravského kraje, kteří ho toho mnoho naučili a které má v současnosti tu čest vést. Veřejné zakázky vnímá jako příležitost přispět k rozvoji prostoru, ve kterém denně pohybujeme, snaží se k nim proto přistupovat odpovědně a se zdravým rozumem a zároveň tak, aby zadávací proces nebyl jen stále stejným koloběhem formalit, ale abychom i v jeho rámci dokázali najít zajímavé cestičky k dosažení našich cílů a priorit.

Profesní profil

Blažej Kováč

Blažej Kováč

Blažej má v současné chvíli na starosti prodej katalogového nákupu ve společnosti Mercateo, která je jednou z největších b2b e-commerce platforem v Evropě. Sám o sobě tvrdí, že je vnímavý, flexibilní člověk, vždy ochotný učit se novým věcem, s vysokou úrovní obratnosti změn a dychtivý čelit novým výzvám. Dokáže sebe i druhé namotivovat energií a nadšením k dosažení závazných cílů, kvality a služeb. Blažej je inovativní člověk, týmový hráč s vynikajícími komunikačními schopnostmi a dobrým smyslem pro humor.

Profesní profil

Jan Hirsch

Jan Hirsch

Jan sbírá zkušenosti z mezinárodního nákupu a logistiky již od roku 1995. Vedl nákupní týmy v menších i větších společnostech jako např. Unipetrol, KUKA a BLANCO. Věnuje se projektům v procesním řízení, mapování a analýze, zlepšování procesů, předávání zkušeností, lektorské činnosti, překladům, vzdělávání v osobním rozvoji a také vlastnímu B2C projektu. V posledním jmenovaném spojuje svou oblibu v dobrém pivu a plnění tvůrčí touhy v grafice. Žije v malé vesničce v Krušných horách a nejraději se po nich prochází s partnerkou a se psem. Hraje na basu a zpívá v thrashmetalové kapele. Mimo jiné má také rád Pratchetovu Zeměplochu, její postavy a příběhy.

Profesní profil

Zdeněk Mikeš

Zdeněk Mikeš

Za posledních 12 let poznal svět nákupu z různých stran od nákupčího, přes sourcing manažera až po konzultanta nákupních řešení. Aktuálně na pozici Head of Business Development pro nákupní řešení v SAP pomáhá zákazníkům najít optimální způsoby digitální transformace v nákupu, financí a logistice. Zdeněk zároveň pracuje na strategických projektech spojené s novými řešeními. V duchu “všestrannost je klíčem úspěchu nákupčího“ se ve volném čase věnuje studiu cizích jazyků, včelaření či bojovým sportům.

Profesní profil

Luboš Libiak

Luboš Libiak

Luboš má 20 let zkušeností v oblasti strategického nákupu z prostředí globálních firem, jak v průmyslu, tak v oblasti consultingu. Je vášnivý podporovatel digitalizace a profesionalizace nákupu, využívání a zpracování dat pro kvalitnější rozhodování, posílení pozice nákupních týmů v rámci svých společností a transformace nákupu při tvorbě hodnoty nejen v podobě úspor, ale i inovací, zamezení rizik a porozumění potřeb interních zákazníků.

Profesní profil

Martin Smatana

Martin Smatana

Martin studoval na Oxfordu a promoval v oboru zdravotnický management na Imperial College, v Británii později působil jako analytik ve státním zdravotnickém institutu. Od roku 2014 pracuje na ministerstvu zdravotnictví Slovenské republiky a od roku 2016 šéfuje IZP. Martin je autorem několika publikací a je členem social protection committee Evropské komise.

Profesní profil

Adéla Havlová

Adéla Havlová

Advokátka se specializací na právo veřejného sektoru, zejména veřejné zakázky. Působí v advokátní kanceláři Havel & Partners, která vloni počtvrté získala titul Právnická firma roku pro oblast veřejných zakázek a která v České republice disponuje největším týmem specializovaným pro veřejný sektor (25 právníků). Kromě advokacie působí Adéla Havlová aktivně ve vedení odborných asociací (Asociace pro veřejné zakázky a unie administrátorů - UNIAVEZ) a je členem expertní skupiny Ministerstva pro místní rozvoj pro legislativu k veřejným zakázkám za Asociaci pro rozvoj infrastruktury a členem expertního týmu MPSV k odpovědnému zadávání, v rámci kterých se věnuje rozvoji best practice a inovací ve veřejném zadávání, včetně otázek elektronizace, nákupních praktik, odpovědného zadávání, hodnocení kvality apod. Od r. 2014 je členkou rozkladové komise Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Využívá know-how z dalších členských států EU, zejména Německa, Rakouska, Nizozemí a samozřejmě Slovenska. Pravidelně přednáší a publikuje v odborných periodikách.

Profesní profil

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

Nenapravitelný optimista, který věří, že na Slovensku se dá nakupovat vtipně, zajímavě, a zároveň i hospodárně a v souladu se zákonem. Se svým týmem to Jaroslav Lexa dokázal jako ředitel odboru veřejných zakázek na MPSVaR SR, kde za rok ušetřil více než 5 milionů eur. Píše smlouvy, námitky, články, knihy a někdy dávno i blogoval. Jako školitel v oblasti veřejných zakázek dokáže lidem vysvětlit, kde v zákoně se nachází zdravý selský rozum. Je spoluzakladatelem slovenského APUeNu. V současnosti působí jako ředitel institutu pro zadávání veřejných zakázek na slovenském ÚVO.

Profesní profil

Alena Ševčíková

Alena Ševčíková

S nadsázkou přiznává, že s veřejnými zakázkami a eAukcemi žije v manželském vztahu. Je to zkrátka svět, který se pro Alenu Ševčíkovou, vedoucí oddělení nákupu a veřejných zakázek v Nemocnici Nové Město na Moravě, stal velkým koníčkem. Přestože někdy přináší radost i hořkost zároveň, věří, že je třeba vždy překonávat překážky a jít dál. Ostatně, jako žena, která dokázala zejména na zakázkách investičního charakteru ušetřit řádově desítky milionů korun, dobře ví, jak čelit těžkým výzvám.

Profesní profil

Martin Wiederman

Martin Wiederman

Jako zkušený matador, který se v oblasti nákupu a řízení pohyboval ve společnostech Magneton Kroměříž, ŽDB Viadrus, Vítkovice a Legios, tvrdí, že nákupní realita bývá někdy absurdní. Podle Martina Wiedermana se tak například klidně můžete soudit i s tím, s kým celé roky děláte většinu svých obchodů. Procesní řízení, operační management a nákup jako proces jsou jeho životními koníčky, takže není divu, že se o znalosti rád podělí formou publikační i lektorské činnosti.

Profesní profil

Michal Kristiňák

Michal Kristiňák

Kde vládne chaos, a scházejí pravidla, musí jednoho dne nastoupit řád a systematičnost. Jinak není možné se posunout dál. Své o tom ví Michal Kristiňák, právník, který má bohaté profesní zkušenosti z oblasti logistiky a nákupu. V minulých letech stál u rozvoje nákupních a právních týmů energetických a gastronomických společností, jako je například Medusa Group, kde díky elektronizaci a centralizaci nákupu dosáhli výrazných úspor. V současnosti pracuje jako Procurement manager ve společnosti Amazon Fulfillment Slovakia.

Profesní profil

Hana Sušková

Hana Sušková

Referent nákupu, komoditní nákupčí i vedoucí nákupu. Všemi těmito pozicemi během kariéry prošla Hana Sušková, která je v současnosti ředitelkou nákupu ve firmě Al Invest Břidličná. Zkušenosti s vedením týmu, implementací nového systému, elektronizací procesů v nákupu a vyjednáváním s průmyslovými dodavateli získávala ve firmách jako Škoda Vagonka, OKD, OKK Koksovny a Tatra Defence Vehicle.

Profesní profil

Leoš Vrzalík

Leoš Vrzalík

Především na obalové hospodářství, uhlíkovou stopu a dodávky surovin pro výrobu se na pozici „Sustainability Procurement Lead“ zaměřuje Leoš Vrzalík, který od letoška zavádí principy udržitelnosti v centrálním nákupu společnosti Asahi CE. Předtím sedmnáct let pracoval na manažerských pozicích ve společnosti Skanska. O tom, že s principy udržitelnosti spojil svůj profesní život, dobře vypovídá fakt, že byl i předsedou představenstva České rady pro šetrné budovy.

Profesní profil

Martin Zelinka

Martin Zelinka

Z pozice Head Of Global Commodity Management nadnárodního koncernu Siemens Energy zaštiťuje strategický vývoj a implementaci procesů zajišťování zdrojů například pro výrobní závody průmyslových parních turbín, průmyslových generátorů a plynových motorů po celém světě. Je respektovaným odborníkem pro oblast centralizace nákupu a řízení projektů v oblasti zavádění nových nákupních nástrojů a postupů. Dříve své zkušenosti čerpal také například v nákupních týmech energetické skupiny RWE.

Profesní profil

Jan Zahálka

Jan Zahálka

Bezpečně se s ním můžete setkat všude tam, kde jde o aktivní podporu a prohlubování znalostí v oblasti veřejných zakázek, elektronizace a využívání eAukcí při hodnocení dodavatelských nabídek. Jan Zahálka je právním expertem se specializací na zdravotnictví, hlavně na agendu úhrad, problematiku zdravotnických prostředků a nákupů ve zdravotnictví. V rámci poskytování poradenství zákonodárcům navrhl a prosadil „uživatelskou novelizaci“ zákona o veřejných zakázkách.

Profesní profil

Jacek Jarmuszczak

Jacek Jarmuszczak

Těžko může na eBF chybět profík, který realizoval firemní nákupy v celkové hodnotě přesahující 3,5 miliardy eur. Jacek Jarmuszczak, který má 17 let praxe ve vedení dodavatelských řetězců, bude bezesporu patřit mezi vyhledávané „spíkry“ ze sféry globálního nákupu. Dříve byl strategickým nákupčím v koncernu Philips či „Global Category“ manažerem ve skupině Carlsberg. Nyní pracuje na stejné pozici ve společnosti Nextbuy, kde vede jednání s klíčovými dodavateli.

Profesní profil

Karel Voborský

Karel Voborský

Jedním z řečníků, kteří budou na eBF hovořit na téma „New Procurement“, bude Karel Voborský. Zkušený odborník, který působí ve společnosti Asahi Breweries Europe Group jako vedoucí oddělení nákupu přímých materiálů a zajišťování zdrojů pro jedenáct evropských pivovarů. Ve své praxi se zaměřuje na výsledky a snahu o změnu, zlepšování a disciplínu s cílem zvýšit konkurenční výhodu. Multikulturní a mezinárodní prostředí zná také ze společností Mars, Molson Coors nebo Sanofi.

Profesní profil

Daša Paláková

Daša Paláková

Ředitelka odboru veřejných zakázek na slovenském Ministerstvu kultury s oblibou říká, že pokud byste zapíchli špendlík všude, kde pracoviště jejího zaměstnavatele potřebují nakupovat komodity, vznikl by ježek ve tvaru Slovenské republiky. Z toho vyplývá, že odborné znalosti Daši Palákové musejí být pořádně husté. A také, že jsou. V oboru veřejných zakázek se pohybuje od roku 2006 a mimo jiné se podílela na úspěšném zavedení projektu Elektronického kontraktačního systému.

Profesní profil

Tomáš Veit

Tomáš Veit

Tom vede nákupní tým v pivovarnické skupině Asahi, jehož cílem je trvalé přispění ke strategickému rozvoji Asahi Europe & International z hlediska úspor, inovací, risk managementu či environmentální udržitelnosti a to díky pokročilému category managementu, úzkého vztahu s dodavateli či interními zákazníky.

Profesní profil

Milan Kaplan

Milan Kaplan

Marketingový specialista, konzultant a vedoucí projektu PROEBIZ, který své zkušenosti prezentuje na konferencích v Česku, na Slovensku a v Polsku. V devadesátých letech Milan Kaplan založil firmu NAR specializující se na marketingové procesy v průmyslových podnicích. Následně začala vyvíjet a prosazovat v praxi e-bizové technologie, jako je výběr dodavatelů formou eAukce a elektronizace nákupních procesů. Projekt, který dostal název PROEBIZ, je nyní nejrozšířenějším eAukčním prostředím a zdrojem know-how v celé střední Evropě.

Profesní profil

Ondrej Jombík

Ondrej Jombík

Přibližně posledních dvacet let řídí úsek logistiky energetické společnosti ZSE a.s., takže zná spolehlivě všechny cesty směřující od dodavatelů na správné místo ve firmě. Zodpovědně a kreativně vede strategický nákup, operativní nákup a skladovou službu s dopravou. Díky své specializaci je v koncernu E.ON členem „Corporate supply Chain“ a „Grid BAP“. Prosazuje maximální elektronizaci, transparentnost celého nákupního procesu a tvorbu kvalifikačních systémů pro dodavatele.

Profesní profil

Peter Majtán

Peter Majtán

Jakožto velký zastánce moderního nákupu s důrazem na lidský přístup a analytické myšlení bude přednášet Peter Majtán, jehož motivací je být zkrátka lepší. Krédo? „Push the sky away“ (Nick Cave). Absolvent bratislavské Ekonomické univerzity začal kariéru ve společnosti Slovnaft, kde si postupně prošel oblastmi nákupu služeb, projektového nákupu a nákupu údržby (MRO). Momentálně působí na pozici Senior Category Manager pro celou skupinu MOL v segmentu MRO Material & Equipment.

Profesní profil

Mateusz Borowiecki

Mateusz Borowiecki

O tom, že své o vedení nákupů, consultingu a sourcingu vědí také v sousedním Polsku, bezesporu přesvědčí Mateusz Borowiecki. Odborník s opravdu širokým záběrem, který má více než patnáctileté zkušenosti s mezinárodními projekty, a to včetně IT projektů, jako jsou zavádění nákupních systémů různých výrobců. Pravidelně přednáší na nákupních konferencích, publikuje o korporátních nákupech a působí také jako lektor postgraduálních studií na ALK ve Varšavě a na VSB ve Vratislavi.

Profesní profil

Jozef Kubinec

Jozef Kubinec

Veřejné zakázky jej zaujaly už jako studenta. Na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci se Jozef Kubinec zabýval jejich teoretickými základy a v rámci diplomové práce řešil problematiku jejich zásad a principů. Po krátkém působení v advokacii pracoval v letech 2012 až 2015 jako specialista v Železniční společnosti Cargo Slovakia, kde měl možnost vést tým strategického nákupu a veřejných zakázek. Od roku 2017 působí na Ministerstvu vnitra SR.

Profesní profil

Petra Vrbová

Petra Vrbová

Od roku 2004 se věnuje nákupu v nadnárodních koncernech. Působila na různých pozicích v Procurementu. Intenzivně se věnuje zefektivnění procesů v nákupu s využitím moderních IT technologií, rozvoji nákupních kompetencí v oblastech strategického nákupu . Dále působí jako mentorka v organizaci Business & Professional Woman CR z.s. V současnosti zastává pozici Ředitele nákupu ve společnosti GasNet, s.r.o, která provozuje největší plynárenskou distribuční soustavu v ČR.

Profesní profil

Ľubomír Kubička

Ľubomír Kubička

Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. Po deseti letech v oblasti obchodního a občanského práva se přestěhoval do dramatického prostředí veřejných zakázek a zabývá se zadáváním veřejných zakázek. V současnosti působí jako ředitel odboru veřejného obstarávaní sekce ekonomiky na Ministerstvu vnitra Slovenské republiky. Ve svém volném čase, který mu ještě zbývá, bojuje s nesmysly kolem nás.

Profesní profil

Martin Daniš

Martin Daniš

V zadávání veřejných zakázek působí více než 10 let, přičemž si prošel akademickým prostředím a soukromým sektorem, aby zakotvil ve veřejné správě, na Úřadu Banskobystrického samosprávného kraje. Zde jako vedoucí oddělení veřejných zakázek doslova od nuly nastavil procesy spojené s veřejnými zakázkami a plně je zelektronizoval. V současnosti se na úřadě kromě veřejných zakázek věnuje i investičnímu procesu z pozice ředitele odboru veřejných zakázek a investic.

Profesní profil

Martin Dufala

Martin Dufala

Absolvent Právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. Veřejným zakázkám se věnuje od roku 2013, začal na "eurofondových" zakázkách pro příjemce NFP (nevratný finanční příspěvek). Od roku 2019 působí jako vedoucí Oddělení centrálního řízení zakázek Univerzity Komenského v Bratislavě, která je největší univerzitou na Slovensku. Ve volném čase rád jezdí na kole a vyhlašuje zakázky v DNS.

Profesní profil

Mojmír Florian

Mojmír Florian

Ředitel Odboru veřejných zakázek II na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy pracoval téměř deset let na Úřadu městské části Praha 2, kde se mj. věnoval zadávání veřejných zakázek; v roce 2012 přešel na druhou stranu pomyslné barikády a od té doby na postupy zadavatelů dohlíží. Podílel se na formulaci části třinácté aktuálně účinného zákona o zadávání veřejných zakázek upravující ochranu dodavatele, tj. námitky a dozor nad dodržováním zákona ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Zadávání veřejných zakázek se podle jeho přesvědčení kromě nepopiratelné složitosti vyznačuje i dynamičností a různorodostí řešených problémů, které vyžadují komplexní přístup k jejich řešení. K zakázkovým tématům pravidelně přednáší a publikuje. Je mj. členem expertní skupiny Ministerstva pro místní rozvoj k zákonu o zadávání veřejných zakázek.

Profesní profil

Pavel Zuska

Pavel Zuska

Již od dob studií na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze se pohyboval v advokacii, s níž spojil svůj profesní život. Založení advokátní kanceláře OTIDEA LEGAL mu umožnilo advokátní zkušenosti propojit s know-how společnosti OTIDEA v oblasti veřejných zakázek. Působil jako obhájce v několika mediálně sledovaných trestních kauzách a zabývá se tak mimo jiné trestněprávními aspekty ve veřejných zakázkách.

Profesní profil

Michaela Šrámová

Michaela Šrámová

Michaela působí jako manažer ve společnosti Deloitte Advisory, kde se zabývá především digitalizací nákupu a mimo jiné také vede Coupa practice pro Střední Evropu. Její misí je transformace nákupních procesů a týmů, přičemž ale neopomíjí lidský faktor. Michaela v rámci své role implementovala různá nákupní cloudová řešení především pro globální firmy působící ve farmaceutickém, zpracovatelském průmyslu a také v dopravě. Volný čas tráví ráda na tanečním parketu, či cestováním.

Profesní profil

Izabela Holubkovič

Izabela Holubkovič

S právem veřejných zakázek se Izabela Holubkovič setkala již v průběhu vysokoškolského studia, a to v rámci svého působení v renomované advokátní kanceláři. Především díky zkušeným kolegům zájem o tuto oblast přetrval taktéž po studiu v průběhu následující profesní praxe. Praktické zkušenosti následně Izabela získávala na straně zadavatelů, administrátorů a hlavně dodavatelů. Již několik let se Izabela věnuje stavebnímu smluvnímu právu a ve veřejných zakázkách zastupuje zájmy generálního dodavatele staveb.

Profesní profil

Martin Kapler

Martin Kapler

V oblasti nákupu působí od roku 2008. Pracoval pro společnosti, jakými jsou Eiffage Polska Budownictwo SA, Eiffage Construction ČR, ArcelorMittal Ostrava & ArcelorMittal Polska. V současné době je manažerem nákupu materiálu a služeb ve společnosti Kofola ČeskoSlovensko, včetně dceřiných společností HOOP Polska či UGO. Ve všech předchozích zaměstnáních bylo zavedení e-aukcí a e-poptávek jedním ze základních kroků ke zvýšení efektivity nákupu a zároveň zvýšení transparentnosti. Největší výzvou pro něj byla a stále je implementace elektronických nástrojů v oblasti nákupu stavebních prací a technologií.

Profesní profil

Martin Repko

Martin Repko

Martin vystudoval strojnickou fakultu slovenské technické univerzity v Bratislavě. Pracovní zkušenosti sbíral coby obchodní a projektový manažer ve stavebnictví a energetice. Od roku 2014 působí ve společnosti NAFTA, kde zastává funkci senior specialisty nákupu.

Profesní profil

Filip Saska

Filip Saska

Filip vystudoval inženýrský obor Informační Systémy a Technologie, a to na VŠE v Praze. Po studiích pracoval jako Integrační Architekt v České Pojišťovně, Buyer Integrator v SAP Ariba a dále jako Integrační Architekt pro konzultační společnost. Momentálně působí jako manažer ve společnosti Deloitte Advisory pro Střední Evropu, kde je součástí týmu Supply Chain & Network Operations Procurement Technology. Jeho misí je umožnění digitální transformace nákupních procesů skrze integraci zapojených systémů. V rámci své role vede Filip integraci nákupních řešení, zpravidla pro mezinárodní firmy, aktivní především ve farmaceutickém, IT, logistickém a ropném průmyslu. Volný čas tráví rád sportováním, například gymnastikou, či cestováním.

Profesní profil

Lydie Zbuzková

Lydie Zbuzková

Lydie vystudovala VŠE v Praze a po absolvování získávala pracovní zkušenosti v různých oborech, v oblasti zadávání veřejných zakázek se pohybuje od roku 2010. Specializuje se na oblast stavebních veřejných zakázek a odpovědného veřejného zadávání. Ve svém profesním životě opakovaně působila na různých pozicích ve zdravotnických zařízeních a Ministerstvu zdravotnictví. Nyní se ve Fakultní nemocnici na Bulovce zabývá zaváděním systému fl exibilního tendrování potravin, zdravotnických prostředků, materiálu a léčiv.

Profesní profil

Pavel Čech

Pavel Čech

Píše smlouvy o vývoji software, ale také servisní, licenční nebo distribuční smlouvy a fundovaně poradí i s ostatními záležitostmi souvisejícími s technologiemi a právem. Pavel Čech je právníkem v advokátní kanceláři SEDLAKOVA LEGAL, kde se společně s kolegy specializují především na softwarové a IT právo či na ochranu duševního vlastnictví. Je také zakládajícím členem hnutí Brno Legal Hackers, které přichází s kreativními řešeními problémů právě na poli práva a technologií.

Profesní profil

Támas Décsi

Támas Décsi

O zkušenosti se SAP SRM, SAP ERP, E-sourcingem, týmovou prací, projektovým řízením, koordinací dodavatelského řetězce a zákaznickým servisem se s námi na eBF podělí Tamás Décsi, Category Manager skupiny MOL Group. Jak sám přiznává, profesně se zlepšit a stát se otevřenějším člověkem mu v předchozích letech pomohlo několik odborných školení. Kromě toho je velkým sportovním fanouškem, avšak volný čas rád tráví nejen aktivně, ale třeba i čtením dobrých knih.

Profesní profil

Vítězslava Fričová

Vítězslava Fričová

Více o konkrétních dopadech nejrůznějších rozhodnutí významných institucí nám na eBF řekne právnička z Evropské komise Vítězslava Fričová, která zná problematiku evropské legislativy také z pozice senátního právníka nebo vedoucí bruselské kanceláře Akademie evropského práva (ERA). Dříve pracovala také pro Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), kde dohlížela nad dodržováním zákona o veřejných zakázkách a posléze vedla metodické oddělení.

Profesní profil

Tamás Gyombér

Tamás Gyombér

Z prostředí nadnárodních firem přichází také náš další host a spíkr Tamás Gyömbér, který je ředitelem nákupu ve skupině MOL Group, kde dříve zastával také pozice vedoucího zákaznického servisu a nepřímého nákupu či globálního nákupčího. Zabýval se také správou a managementem kategorií například v maloobchodním nákupu. Jako manažer a analytik pracoval rovněž pro koncern Schneider Electric a předtím i pro Národní daňovou a celní správu v Budapešti.

Profesní profil

Láda Hajnalka

Láda Hajnalka

Svou profesní kariéru začala v nákupním týmu společnosti MOL v roce 2009. Sbírala zkušenosti v oblasti transakčního nákupu, strategického sourcingu a category managementu, projektového nákupu a lean managementu. Momentálně je na pozici Senior Category Manager ve společnosti MOL Group Downstream Procurement. Ve volném čase ráda tráví čas v přírodě, zejména na horách, ráda běhá, jezdí na kole a čte knihy. Její životní motto zní: Mějte trpělivost a nezapomeňte se usmívat!

Profesní profil

Martin Jakubek

Martin Jakubek

Je vedoucím oddělení vzdělávání Institutu veřejného obstarávání na Úřadě veřejného obstarávání (ÚVO) Slovenské republiky. Martin Jakubek se společně se svými kolegy věnuje aktivitám, které přibližují širší veřejnosti zajímavá rozhodnutí, metodická usměrnění nebo rozhodnutí Soudního dvora EU. Propojováním teorie s praxí vytvářejí podmínky pro případné legislativní změny i pro celkovou profesionalizaci veřejných zakázek.

Profesní profil

Michal Kolesár

Michal Kolesár

Obrat je marnivost, zisk je rozum, ale hotovost je realita. Tvrdí Michal Kolesár, se kterým na eBF otevřeme například téma cenových fixací prostřednictvím hedgingu. Ve skupině Asahi Europe & International zastává pozici Group Treasury managera, který si je vědom, že řádné řízení a zvládání rizik je podstatou přežití a růstu každého podniku. Dříve působil v poradenské firmě PwC, pivovarské skupině Molson Coors či v ING Bank.

Profesní profil

Jakub Kula

Jakub Kula

Problematiku standardizace v přípravě projektů z oblasti stavebnictví nám na eBF přiblíží Jakub Kula, se kterým projdeme celým procesem od výběru architekta až po realizaci fit-out kancelářských prostor. Více než pět let totiž pracuje jako provozní projektový manažer společnosti ESET, takže dobře ví, že sázka na metodiku a postupy, které se v jednotlivých projektech opakují, se jednoznačně vyplatí. Vycházet přitom může i z předchozích zkušeností komoditního či strategického nákupčího.

Profesní profil

Sara Kurleto

Sara Kurleto

Říká o sobě, že je zvědavou a oddanou profesionálkou na firemní nákup s globálním myšlením. V posledních třech letech má ve společnosti Amazon jako nákupní specialistka na starost přímé i nepřímé zadávání zakázek. V uplynulých třech letech působí v nákupu a poslední dva roky byla zodpovědná ve společnosti Amazon za nepřímé zadávání zakázek, nově nyní působí na pozici nákupního specialisty. Je také aktivní členkou mezinárodního profesního sdružení CIPS Procurement s certifikací na úrovni „4 Diploma in Procurement and Supply“. Jejím největším cílem pro příští roky je zaměřit se na projektový a personální management.

Profesní profil

Mariann Kurucz

Mariann Kurucz

Více než deset let se pohybuje v prostředí ropného průmyslu, kde získala řadu praktických zkušeností z oblastí sourcingu a vyjednávání výběrových řízení nebo řízení vztahů s dodavateli. Mariann Kurucz má nyní v nadnárodní skupině MOL Group na starost vedení nákupu Digital Strategy & Delivery Mol Group. Dříve se věnovala také práci nákupčí, působila také na pozici team leadera nákupu a i na globální úrovni. Budování strategických vztahů s dodavateli si vyzkoušela také díky pozici Category manažerky.

Profesní profil

Michal Lehar

Michal Lehar

Bezmála 20 let zkušeností v oblastech nákupu v různých mezinárodních společnostech s jasnými cíli optimalizace nákupních činností má za sebou Michal Lehar. Jeho kariéra zahrnuje také pracovní misi v oblasti prodeje FMCG s cílem porozumět celému dodavatelskému řetězci od zákazníků po výrobu a zpět. Během posledních let, kdy působí jako vedoucí nákupu Plzeňského Prazdroje pro Česko, Slovensko, Německo a Rakousko, se více věnuje leadershipu a snaží se pomáhat v rozvoji ostatním.

Profesní profil

Kamil Lipski

Kamil Lipski

Pokud se mám zabývat nějakou prací, stojí za to ji dělat dobře, říká Kamil Lipski, kterého můžeme směle označit za energického specialistu se zkušenostmi z oblasti projektového řízení, nákupu a logistiky. Zatímco v předchozích letech prošel různými pozicemi ve firmách, jako jsou DB Schenker, Unilever nebo Orlen, před dvěma lety se vrátil do polského Amazonu, kde je vedoucím týmu nákupních analytiků.

Profesní profil

Daniela Mayerová

Daniela Mayerová

Po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity pracovala nejprve ve finančním sektoru, zejména jako právník poboček různých bank. Od roku 2014 pracuje pro Národní památkový ústav, kde například vedla oddělení nemovitého kulturního majetku, takže má zkušenosti se správou nemovitých věcí či s organizováním výběrových řízení. Od července roku 2018 je náměstkyní ředitele Územní památkové správy v Kroměříži.

Profesní profil

Michala Plachká

Michala Plachká

K tématu kreativita a zákon se budou vyjadřovat hlavně právníci a my jsme rádi, že mezi nimi bude i Michala Plachká, zakladatelka advokátní kanceláře PURE Legal a místopředsedkyně představenstva České advokátní komory. Věří, že nejlepší právní služby dokáže klientům poskytnout jen tehdy, když pozná jejich filozofii, cíle, výrobky či interní postupy. O jejím zájmu zejména o obchodní právo svědčí také získání titulu LL.M. s certifikátem odbornosti na Berkeley School of Law v Kalifornii.

Profesní profil

Agata Szymczak

Agata Szymczak

Především zadávání zakázek se v globální společnosti Amazon věnuje Agata Szymczak, kterou bychom ve zkratce mohli označit jako specialistku Procurementu. Společně s dalšími kolegy z Amazonu bude na eBF prezentovat mimo jiné základní byznysové principy, které jsou přenositelné do každého oboru. Jedná se o posedlost zákazníkem, vášeň pro inovace, závazek k provozní dokonalosti a dlouhodobé myšlení.

Profesní profil

Václav Šlapka

Václav Šlapka

S pýchou českého průmyslu, automobilkou Škoda Auto, je spojena profesní dráha Václava Šlapky, který v ní působí na pozici koordinátora datových analýz a procesního centra. Předtím sbíral zkušenosti jako nákupní specialista se zaměřením například na vyhledávání nových dodavatelů v nízkonákladových zemích nebo jako asistent vedoucího všeobecného nákupu. Ve Škodovce absolvoval i vysokoškolské studium podnikové ekonomiky, globálního podnikání a finančního řízení.

Profesní profil

Jan Šťastný

Jan Šťastný

Jan vede tým SAP Information Management v České Republice a je zároveň zástupcem vedoucího SAP Ariba organizace pro Evropu a Blízký východ v rámci Deloitte. V posledních šesti letech řídil projekty nasazování produktů SAP Ariba pro nejrůznější klienty po celé Evropě a na Blízkém východě. Jeho zkušenosti nezahrnují pouze funkční aspekty produktů SAP Ariba, ale také přípravu architektury řešení a integraci produktového portfolia SAP Ariba. Díky komplexním znalostem SAP Ariba portfolia se Jan momentálně zaměřuje se především na validaci a přípravu obchodních případů, nebo zajištění kvality u projektů implementujících SAP Ariba. Jan získal zkušenosti se systémy a procesy SAP jako datový analytik při vytváření datově analytických nástrojů pro interní audit procesů nákupu a prodeje u nejrůznějších klientů převážně z výrobního odvětví. Je držitelem magisterského titulu v oboru Informační management a bakalářského titulu v oboru Management.

Profesní profil

Viktor Třebický

Viktor Třebický

Do udržitelnosti se zamiloval již před mnoha lety a pořád věří, že je to jeho pravá životní láska. Viktor Třebický kromě toho vyznává osobní svobodu a otevřenost, se kterou vystoupí i na letošním eBF, a to v roli experta na měření (nejen) uhlíkové stopy. V neziskové organizaci CI2 a konzultační společnosti CI3, s.r.o., které spoluzakládal, se ve spolupráci s firemním i veřejným sektorem zabývá rovněž indikátory udržitelného rozvoje či adaptací měst na změny klimatu.

Profesní profil

Jan Břuska

Jan Břuska

Jan má více než 15 let praktických zkušeností v oblasti nákupu a také strategický náhled s přesahem, zejména v oblasti přímých a nepřímých nákupů. S výbornou orientací ve specializovaných nástrojích využívaných v nákupním procesu dnes působí jako Chief Procurement & Chief Technical Officer v Penta Hospitals CZ, jejímž posláním je dlouhodobý rozvoj zdravotnických zařízení a expanze v oblasti poskytování zdravotních služeb. V letech 2012–2017 působil jako vedoucí nákupu v AeskuLab (jeden z největších poskytov atelů služeb zdravotnických laboratoří v ČR). Byl Supply chain manager (2007–2012) ve společnosti ČD – Telematika (jeden z největších poskytovatelů i nternetových, datových a hlasových služeb).

Profesní profil

Tomáš Šturala

Tomáš Šturala

Ředitel společnosti OPTIMAL Consulting s.r.o., který se administraci veřejných zakázek a dotacím věnuje již desátým rokem. Poslední čtyři roky je také starostou obce Podmolí, takže se dokáže vžít do práce a potřeb starostů i obecních zastupitelů, kterým pomáhá najít vždy nejvhodnější řešení. Ročně administruje zakázky za více než 500 milionů korun, díky čemuž neustále získává cenné zkušenosti pro každodenní praxi. Jako tvůrčí člověk rád přináší jednoduché a originální nápady, které posouvají dál klienty i celou firmu.

Profesní profil

Branislav Šarmír

Branislav Šarmír

S novinkami z bratrského Slovenska, se kterým si jazykově i filozoficky velmi dobře rozumíme, přijede do Ostravy Branislav Šarmír. Během profesní kariéry působil od roku 1996 ve velkých společnostech jako EuroTel, UPC, VÚB a IBM Slovensko. Řídicí pozice v oblasti marketingu, obchodu a služeb zákazníkům však vyměnil za veřejné zakázky a nákup, které jsou jeho současným „džobem“ ve společnosti obstaráme, s.r.o.

Profesní profil

Marcela Turčanová

Marcela Turčanová

Marcela je CEO a spoluzakladatelkou konzultační společnosti APUEN AKADÉMIA s.r.o. a viceprezidentkou OZ APUeN SK založeného na podporu elektronizace nákupů. Ve své profesní praxi se věnuje zejména poradenské a konzultační činnosti pro dodavatele a veřejné zadavatele. Kromě toho se spolupodílí na tvorbě legislativy a aplikační praxe ve veřejných zakázkách. Také spolupracuje s neziskovými organizacemi jako je Transparency International Slovensko, Nadace Zastavme korupci nebo slovensko.digital. Má vášeň pro veřejné zakázky, proto v této oblasti s nadšením lektoruje, přednáší na mezinárodních konferencích a streamuje na youtube kanálu. Je členkou Procurement Boardu, kolektivu inspirativních nákupčích a zakázkářů.

Profesní profil

Jiří Šimon

Jiří Šimon

Aktuálně zastává pozici vedoucího Oddělení veřejných zakázek na Technické správě komunikací hl. m. Prahy. Je vystudovaný právník se specializací na veřejné zakázky s praxí v legislativě a metodice na ministerstvu pro místní rozvoj, kde řešil centrální zadávání, ICT zakázky a na ministerstvu zemědělství, kde měl na starosti stavební zakázky, technologie, rámcové dohody, DNS. Je nadšeným lektorem v oblasti veřejných zakázek. Je iniciátorem předběžných tržních konzultací, propagátorem odpovědného zadávání, inspiroval se několika pracovními návštěvami Velké Británie, absolvoval kurz Public Procurement Excellence. Byl členem několika vládních pracovních skupin k veřejným zakázkám. Je nadšeným inovátorem.

Profesní profil

Kateřina Koláčková

Kateřina Koláčková

Svému poslání, které spočívá v mimořádně aktivní podpoře změn nákupního chování zadavatelů a zjednodušení a zrychlení nákupních procesů, se Kateřina Koláčková věnuje 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V oblasti elektronizace veřejných zakázek má rozhodně čím inspirovat. Vždyť od roku 2006 ve své společnosti Otidea proškolila více než 10 tisíc zadavatelů a úspěšně realizovala tendry převyšující hodnotu 5 miliard korun.

Profesní profil

Naďa Voráčová

Naďa Voráčová

Byla u toho, když na Masarykově univerzitě v Brně v roce 2010 přecházeli na elektronické zadávání veřejných zakázek a zaváděli dynamické nákupní systémy. Dnes je Naďa Voráčová manažerkou veřejných zakázek na univerzitním rektorátu, kde vyhledává nová řešení. V posledních letech pracovala na doplnění DNS o smlouvy s rámcovým prvkem, dále na soutěžích pomocí elektronických katalogů či na zavedení interního e-shopu pro kompletní elektronizaci centrálních nákupů.

Profesní profil

Martin Mikušec

Martin Mikušec

Školitel systémů PROEBIZ pro Slovensko, který se po studiu andragogiky rozhodl přenést získané zkušenosti do vlastní práce. V prostředí elektronizace nákupních procesů je jako doma. Ročně zrealizuje desítky školení a zaškolil už stovky lidí. Taktéž se podílí na organizovaní dalších vzdělávacích akcí společnosti a aktivně se podílí i na samotné implementaci a vývoji systémů.

Profesní profil

Tomáš Trenkler

Tomáš Trenkler

Prostředí strojíren, kde pracoval devět let a kde také začal využívat eAukce při výběrových řízeních, vyměnil v roce 2006 za roli jednoho z hlavních velvyslanců projektu PROEBIZ. Jeho renomé šíří Tomáš Trenkler dlouhodobě zejména v zahraničí.

Profesní profil

Jana Vítová

Jana Vítová

Symbolický návrat ke kořenům je jedním z motivů profesní cesty Jany Vítové, která byla v roce 1990 vůbec prvním zaměstnancem firmy NAR marketing. Přestože po dvou letech odešla a začala podnikat, v roce 2007 přijala nabídku vrátit se zpět a od té doby úspěšně rozšiřuje řady uživatelů softwaru PROEBIZ. Je vedoucí konzultačního týmu neboli country manažerem pro Moravu, část východních Čech a Vysočinu.

Profesní profil

Peter Mikuláš

Peter Mikuláš

Baví jej zavádět eAukční software TENDERBOX do vnitropodnikových procesů jednotlivých firem a institucí. Specializuje se zejména na zefektivnění procesů ve veřejných zakázkách postavením jasné struktury soutěží. Peter Mikuláš nastoupil do společnosti PROEBIZ v roce 2010 jakožto čerstvý absolvent. V současné době pracuje na pozici country manažera.

Profesní profil

Jiří Špalek

Jiří Špalek

Dlouholetý manažer projektu PROEBIZ. Konzultant a inovátor v oblasti digitalizace nákupu a nákupních systémů s více než dvacetiletou praxí v oboru. Usiluje o šíření elektronizace do nákupních procesů nejen v privátním, ale i veřejném sektoru. V současnosti působí na pozici výkonného ředitele skupiny PROEBIZ.

Profesní profil

Ivana Ondruchová

Ivana Ondruchová

V rámci projektu PROEBIZ působila po dobu čtyř let jako odborný lektor a administrátor se specializací na problematiku eAukcí ve firemním a veřejném sektoru, kde pomáhala českým a zahraničním klientům projektu PROEBIZ s nejsložitějšími e-aukčními případy. V současné době se věnuje dramaturgii PROCUREMENT BOARD TV, kde působí také jako moderátor pořadů pro odbornou veřejnost nákupu.

Profesní profil

Andrzej Kulbiński

Andrzej Kulbiński

Legendární trenér rozsáhlé eAukční platformy PROEBIZ byl u počátků elektronizace nákupních negociačních procesů. Z pozice specialisty na dynamické porovnávání nabídek řešil v posledních 15 letech tisíce eAukcí z hlediska strategií nastavení, průběhu a vyhodnocení i těch nejsložitějších případů. Na další tisíce by se daly počítat hodiny věnované předávání svých zkušeností formou vzdělávání. Není divu, že vymyslel i vlastní typ elektronické aukce, jež nese jeho jméno.

Profesní profil

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE