Novinky

VUCA. Pojem, o kterém se bude hodně mluvit

08LIS

VUCA. Pojem, o kterém se bude hodně mluvit

08. 11. 2018 15:49 Jan Šlachta

Jedním z nejčastěji skloňovaných pojmů v části programu věnované firemnímu nákupu bylo slovo, či chcete-li mezinárodní pojem VUCA, který původně představila americká armáda po konci studené války. Jedná se o označení světa plného volatility, neurčitosti, složitosti a nejednoznačnosti. Zdá se, že právě v takovém prostředí se nyní ocitá i nákup. O tom, jak se přizpůsobit novým podmínkám velmi zasvěceně v hlavním sále mluvil například Jan Vašek.


Čestná uznání a Grand Prix pro osobnosti oboru

08LIS

Čestná uznání a Grand Prix pro osobnosti oboru

08. 11. 2018 11:25 Jan Šlachta

Součástí středečního galavečera soutěže FSA, jejímž pořadatelem je česká a slovenská asociace APUeN za podpory evropské asociace EUPLAT, bylo také předávání několika speciálních cen. Čestná uznání za přínos oboru elektronizace veřejných zakázek a firemního nákupu převzali pánové Miroslav Hlivák ze slovenského Úřadu pro veřejné obstarávání a lektor firemního nákupu Karel Otýs. Cenou Grand Prix pak organizátoři eBF ocenili práci pana Tomáše Veita ze společnosti Asahi. Blahopřejeme!


Gratulujeme držitelům cen FSA 2018!

07LIS

Gratulujeme držitelům cen FSA 2018!

07. 11. 2018 19:09 Jan Šlachta

Ceny čestného nákupu „Fair Sourcing Awards“ v závěru středečního programu získali inovativní a inspirativní uživatelé eNástrojů. Letošní 8. ročník podle ředitele soutěže Mária Biňase potvrdil, že laťka je hodně vysoko. „Vnímám tento ročník jako zlomový pro další směřování. Vidíme, že potenciál lidí, kteří se soutěže účastní, je obrovský,“ uvedl s tím, že stále větší roli hraje kreativita jednotlivých řešení.

V kategorii „Start“ zvítězilo město Žiar nad Hronom, druhé místo obsadil Banskobystrický kraj a třetí Ministerstvo zemědělství a rozvoje venkova SR. V kategorii „Trend“ byl na prvním místě Liberecký kraj, na druhém místě Statutární město Ostrava a na třetím Masarykova univerzita v Brně. Vítězem kategorie „Master“ se stal Fernando Batista z portugalského institutu IMPIC, druhý byl Ondrej Kuruc z Ministerstva zdravotnictví SR a třetí Jana Hybšová z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.


Velký zájem o diskuse v Hyde Parku i Praktik Aréně

07LIS

Velký zájem o diskuse v Hyde Parku i Praktik Aréně

07. 11. 2018 16:39 Jan Šlachta

Mnoho účastníků eBF zamířilo první den do sálů, které hostily tradičně nadupaný program scén Hyde Park a Praktik Aréna. Jako dramaturgové se o jejich obsah postarali pánové Mário Biňas a Jan Vašek, kteří připravili mix témat, která jsou „in“ ve firemním nákupu. Velký ohlas vzbudily otázky spojené s category managementem, eKatalogy, ale také případové studie o hodnocení nabídek a nákupu v časech rostoucích cen. Vše gradovalo nadčasovými odpoledními debatami o realizaci nápadů a smysluplném využití eNástrojů.


Silné příběhy ze života nákupčích

07LIS

Silné příběhy ze života nákupčích

07. 11. 2018 16:14 Jan Šlachta

Pod vedením jednoho z dramaturgů eBF, pana Karla Otýse, vznikla další novinka. A to Šestá scéna v Divadle loutek, kde bylo možné si vyslechnout příběhy nákupčích z mezinárodních korporací i českých a slovenských firem. Otevřeně se mluvilo o tom, jak realizovat úspory dle představ managementu či jak vyjednávat s dodavateli v době růstu cen. Nový formát programu zafungoval skvěle. Ukázalo se, že čím větší je autenticita příběhu, tím více se s ním lidé z publika ztotožní.


Úspěšná premiéra Asahi Stage

07LIS

Úspěšná premiéra Asahi Stage

07. 11. 2018 14:09 Jan Šlachta

Je nám ctí, že poprvé v historii eBF si vzal jednu ze scén kompletně na starost někdo z našich partnerů. Letošní Asahi Stage, kterou jako dramaturg zaštítil pan Tomáš Veit, nabídla nejen přehled o tom, co všechno dělá globální pivovarská skupina Asahi v oblasti elektronizace. Její součástí byly také příspěvky nákupních odborníků z dalších významných mezinárodních firem, které určují trendy. Důležitým diskusním tématem byla například měnící se role nákupu v éře zvané „New Procurement“.


Ať žije eBF 2018!

07LIS

Ať žije eBF 2018!

07. 11. 2018 13:00 Jan Šlachta

Program v hlavním sále, kde se ve středu sdílejí zkušenosti ze sféry veřejných zakázek, otevřela prologem paní Alena Ševčíková. Podle ní eBF vyrostlo do výšin, které se dotýkají hvězd. S úsměvem upřesnila, že festival je „organizovaná sada zvláštních společenských událostí“, což u nás docela sedí. Hlavní bylo ale něco jiného. „Jsme na festivalu, který má silné srdce a pravidelný rytmus. Přeji si, aby se jeho pohoda a atmosféra přenesla i do vašich srdcí. Ať žije eBF 2018,“ popřála Alena Ševčíková.


Opět je tady Malcolmův běh

07LIS

Opět je tady Malcolmův běh

07. 11. 2018 12:20 Jan Šlachta

Jako úplně první začali středeční den na eBF ti, kteří se v sedm ráno přidali k našemu Malcolmovi a jeho běhu Ostravou. Jestli rádi sportujete venku, což je v současném nekončícím babím létě stále velmi příjemné, neváhejte a přidejte se. Šance rozšířit početnou skupinu běžců bude ještě ve čtvrtek ráno, opět v 7:00 před hotelem Imperial.


Můžeme začít

07LIS

Můžeme začít

07. 11. 2018 12:13 Jan Šlachta

Před startem programu, který letos běží na rekordních šesti scénách, všechny účastníky přivítal také ředitel eBF Milan Kaplan: „Je úžasné, že jste přijeli. Vítejte tady.“ Následně připomenul, že čtrnáctý ročník našeho festivalu přináší řadu novinek, jako jsou mimo jiné páteční kulaté stoly s osobnostmi typu Leopolda Sulovského či Vladimíra Vůjtka. Nové bylo ovšem také slavnostní zvonění, po kterém jsme definitivně mohli začít.


Vítejte v Ostravě!!!

07LIS

Vítejte v Ostravě!!!

07. 11. 2018 10:43 Jan Šlachta

Slavnostního zahájení eBF se ve středu ráno ujal pan Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, který je jedním z našich partnerů. „Nesmírně si vážím toho, že eBF je tady takovou dobu a že má atmosféru, která je neopakovatelná. Myslím si, že právě díky neformálnosti padají bariéry a že efekt předání informací je mnohem větší,“ uvedl náš milý host s dovětkem: Užijte si konferenci i Ostravu!


Back to Top