Novinky


Programová mapa je na světě!

01SRP

Programová mapa je na světě!

01. 08. 2019 11:02 Jan Šlachta

Dnes ráno jsme zveřejnili programovou mapu letošního eBF. Je boží, koukněte.


Programová mapa v PDF


Kraljič stage

01SRP

Kraljič stage

01. 08. 2019 08:27 Jan Šlachta

Jak může nákup přispět zvyšování konkurenceschopnosti organizace? Legenda nákupu, Peter Kraljič, přislíbil svou účast v programu eBF. Společně s Martinem Zelinkou ze Siemensu povedou dramaturgii nově vzniklé „Kraljič stage“. A bude toho ještě mnohem více…


James Marland: nákupní storyteller

23ČEC

James Marland: nákupní storyteller

23. 07. 2019 08:37 Jan Šlachta

Tento specialista na strategické přemýšlení v nákupu nám léta unikal a jsme nesmírně rádi, že vám ho můžeme představit. James je velký vypravěč, ještě větších příběhů a rád nahlíží na svět firem "za zdí", aby tak objevil nové, inteligentní a rozšířené žebříčky hodnot podle nichž pak řídí svá strategická rozhodnutí. Na eBF mu společně s Tomášem Veitem bude patřit finále na ASAHI scéně - Nová DNA Procurementu nebo-li, jak se mění role nákupu, jakou přidanou hodnotu přináší a jak se v čase mění myšlení a přístup nákupu.


Dlouhá káva s lídry a znalci týmů i života

19LIS

Dlouhá káva s lídry a znalci týmů i života

19. 11. 2018 16:09 Jan Šlachta

Po dvou dnech nabitých přednáškami a diskuzemi o nákupu a zakázkách bylo fajn uzavřít program setkáním s osobnostmi při páteční dlouhé kávě. Zavítali mezi nás horolezec „Polda“ Sulovský, hokejový kouč Vladimír Vůjtek, psycholožka Bohdana Fialová, architektka Eva Špačková a ostravský patriot Vladimír Šmehlík. O příběhy ze života „na ostrově“ svobody respektive v armádě se pak podělili také přímí aktéři eBF Karel Otýs a Piotr Krompiewski. Mluvilo se o týmech, jejich fungování, o výběru lidí či o rozhodování v krizových situacích, ale i o krásách Ostravy. Moc příjemná dlouhá káva, která byla dalším důvodem, proč se na eBF těšit a proč se vracet. Tak na viděnou za rok!


Makejme na sobě!

19LIS

Makejme na sobě!

19. 11. 2018 16:08 Jan Šlachta

Nákupní festival eBF je bohatým zdrojem zkušeností i podnětných vzkazů. Velmi motivačně na publikum zapůsobil například pan Martin Zelinka, jeden z řečníků, kteří upozorňovali na to, že v době turbulentních změn je nutné být zkrátka připraven, i když úplně přesně nevíme na co. Nejen pro přežití, ale hlavně pro posílení pozice nákupu jsou podle něj klíčové faktory jako budování vztahů, kritické myšlení či sebevzdělávání. „Je to na nás, jak se s výzvami popereme. Důležité je vnímat své dodavatele i zákazníky a makat na sobě,“ vzkázal na závěr své emotivní přednášky.


Diskuse s mimořádným přesahem

19LIS

Diskuse s mimořádným přesahem

19. 11. 2018 16:07 Jan Šlachta

V rámci ohlédnutí za průběhem eBF bylo možné vyslechnout řadu komentářů. Mnozí z účastníků byli velmi rádi třeba za to, že se na některých scénách diskutovalo někdy až filozoficky či „freestylově“. Názorným příkladem byli pánové Jaroslav Lexa a Jan Zahálka, dva právníci, kteří se velmi otevřeně zamýšleli nad tím, zda se lidé ve veřejném zadávání musejí za všech okolností držet litery zákona či zda někdy mohou použít zdravý selský rozum. Ukázalo se, že v některých případech opravdu mohou, ALE je dobré umět si to obhájit.


Novinky a cenné zkušenosti z Evropy

19LIS

Novinky a cenné zkušenosti z Evropy

19. 11. 2018 16:06 Jan Šlachta

eBF je největším festivalem o elektronizaci firemního nákupu a veřejných zakázek v Evropě také díky tomu, že se jej pravidelně účastní odborníci z řady mezinárodních firem a institucí. V části zaměřené na veřejné zakázky dostala prostor aktuální témata týkající se EU fondů či povinné elektronizace, ke kterým měli co říct například hosté z Portugalska, odkud přivezl inspiraci pan Fernando Batista z institutu IMPIC. Mimochodem, dostat všechna data ve veřejném sektoru na jedno místo a zároveň je nechat veřejně přístupná tam dokázali již v roce 2009.


VUCA. Pojem, o kterém se bude hodně mluvit

08LIS

VUCA. Pojem, o kterém se bude hodně mluvit

08. 11. 2018 15:49 Jan Šlachta

Jedním z nejčastěji skloňovaných pojmů v části programu věnované firemnímu nákupu bylo slovo, či chcete-li mezinárodní pojem VUCA, který původně představila americká armáda po konci studené války. Jedná se o označení světa plného volatility, neurčitosti, složitosti a nejednoznačnosti. Zdá se, že právě v takovém prostředí se nyní ocitá i nákup. O tom, jak se přizpůsobit novým podmínkám velmi zasvěceně v hlavním sále mluvil například Jan Vašek.


Čestná uznání a Grand Prix pro osobnosti oboru

08LIS

Čestná uznání a Grand Prix pro osobnosti oboru

08. 11. 2018 11:25 Jan Šlachta

Součástí středečního galavečera soutěže FSA, jejímž pořadatelem je česká a slovenská asociace APUeN za podpory evropské asociace EUPLAT, bylo také předávání několika speciálních cen. Čestná uznání za přínos oboru elektronizace veřejných zakázek a firemního nákupu převzali pánové Miroslav Hlivák ze slovenského Úřadu pro veřejné obstarávání a lektor firemního nákupu Karel Otýs. Cenou Grand Prix pak organizátoři eBF ocenili práci pana Tomáše Veita ze společnosti Asahi. Blahopřejeme!


Gratulujeme držitelům cen FSA 2018!

07LIS

Gratulujeme držitelům cen FSA 2018!

07. 11. 2018 19:09 Jan Šlachta

Ceny čestného nákupu „Fair Sourcing Awards“ v závěru středečního programu získali inovativní a inspirativní uživatelé eNástrojů. Letošní 8. ročník podle ředitele soutěže Mária Biňase potvrdil, že laťka je hodně vysoko. „Vnímám tento ročník jako zlomový pro další směřování. Vidíme, že potenciál lidí, kteří se soutěže účastní, je obrovský,“ uvedl s tím, že stále větší roli hraje kreativita jednotlivých řešení.

V kategorii „Start“ zvítězilo město Žiar nad Hronom, druhé místo obsadil Banskobystrický kraj a třetí Ministerstvo zemědělství a rozvoje venkova SR. V kategorii „Trend“ byl na prvním místě Liberecký kraj, na druhém místě Statutární město Ostrava a na třetím Masarykova univerzita v Brně. Vítězem kategorie „Master“ se stal Fernando Batista z portugalského institutu IMPIC, druhý byl Ondrej Kuruc z Ministerstva zdravotnictví SR a třetí Jana Hybšová z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.


Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE