Novinky

Potřebujeme naklonovat Káju Otýse!

27ZAŘ

Potřebujeme naklonovat Káju Otýse!

27. 09. 2017 14:34 Jan Šlachta

Proč se Karel Otýs na náš festival eBF těší a zároveň proč mu způsobuje stresíky? Potřebuje další čtyři klony, aby stihl všechny programové body, které má v plánu? Kde vidí slabiny a co jsou silné magnety, které táhnou? Přečtěte si programová doporučení na jeho blogu a rozhodněte se sami, případně se taky naklonujte :)


Programová mozaika je hotova!

25ZAŘ

Programová mozaika je hotova!

25. 09. 2017 14:40 Jan Šlachta

Máte pocit, že nevěříte vlastním očím? Tak to je v pořádku! Právě se díváte na programovou mapu letošního eBF :-) Děkujeme vám všem, kteří se zapojíte do programu, diskuzí nebo se zúčastníte. Všichni jsme součástí mozaiky, která dává dohromady velkolepý celek. Buďte u toho. Těšíme se na všechny :-)


Dodavatelsko-manželská poradna

15ZAŘ

Dodavatelsko-manželská poradna

15. 09. 2017 13:57 Jan Šlachta

Vztah s dodavatelem je mnohdy podobný jako vztah v partnerství nebo dokonce manželství. Ne vždy je nebe bez mráčku, jsou i dny, kdy zkrátka cítíte v ovzduší nějakou tu bouřku, to pak může přijít krize a je třeba to nějakým způsobem řešit, ne-li přímo „žehlit“. O tom, jak si udržet dobré vztahy v nákupu a sdílet své zkušenosti přijede Petra Vrbová, která si k sobě přizvala další odborníky - Róberta Obmaščíka, Magdalénu Slámovou a Moniku Weiss.


Jak najít moderního nákupce?

29SRP

Jak najít moderního nákupce?

29. 08. 2017 12:56 Jan Šlachta

Karel Otýs má bohaté, letité zkušenosti coby manažer nákupu. Z nich se rozhodl těžit a přenáší tak své odborné know-how na své následovníky. Ve středečním programu povede blok Nákupci a nákupní týmy, kde společně s Martinem Růžičkou a Ctiradem Fischerem popíšou ideální profil dnešního nákupce a zda-li personalisté hledají opravdu ty správné lidi do nákupních týmů. Doplní je Vojta Klézl, který na toto téma vedl rozsáhlý výzkum. Společně by pak měli najít doporučení, jak vyprofilovat moderního nákupce a jak posílit jeho roli v rámci společnosti.


SPOLU ochutnávka

23SRP

SPOLU ochutnávka

23. 08. 2017 09:33 Jan Šlachta

Místa na zdech i prostory naší výstavní galerie se začínají plnit. Zatím alespoň virtuálně. Začínají nám od vás chodit zajímavé umělecké kousky. Angus McIntosh nám kupříkladu poslal tuto fotografii stropu letiště v Bonnu, které vnímá jako obecně škaredé a špatně designově vyřešené místo. A právě na takovém místě je alespoň zasažen bohatými odstíny v materiálu a betonový strop je pro něj vykoupením. Těšíme se na další příběhy, neváhejte se přidat, pokud máte jen trochu uměleckou duši. :)


ZÁŠTITA!!!

21SRP

ZÁŠTITA!!!

21. 08. 2017 16:35 Jan Šlachta

Ani letošní ročník konference eBF nebude vyjímkou, a bude se konat pod záštitou primátora města Ostravy. Vážíme si podpory pana primátora Tomáše Macury a přístupu domovského města, které podporuje myšlenku elektronizace nákupu a veřejných zakázek. Letos se nově, ze svou záštitou, přidal i ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje pan Tomáš Kotyza. Děkujeme za podporu.


Jarek na hrad :)

18SRP

Jarek na hrad :)

18. 08. 2017 09:07 Jan Šlachta

Jaroslav Lexa, který je všeobecně vnímaný jako respektovaná autorita verejného obstaravania, kandidoval do rady Úradu pre verejné obstarávanie. Jarek věnuje spoustu času vzdělávání, rozboru evropských rozsudků a udržuje se na tepu u všech trendů VO, které sám v mnoha případech také rozvíjí a zlepšuje. Bojuje za transparentnost a zároveň efektivnost a logiku v obstarávaní. Držme si palce! Na festivalu eBF bude Jarek sdílet své zkušenosti s Dašou Palákovou s Dynamickým nákupním systémem a rámcovými dohodami a ukáže s Mario Biňasem revoluční návod o tom, jak lze aplikovat metody z praxe firemního nákupu i do VO na příkladu investičních zakázek.


Tango s interním klientem

10SRP

Tango s interním klientem

10. 08. 2017 13:43 Jan Šlachta

Vztah s interním klientem je mnohdy velmi komplikovaný. Přirovnejme ho třeba k argentinskému tangu, zkušený nákupce musí znát všechny ty složité taneční figury, kroky a otočky, aby z tohoto spletitého vztahu odtančil se vzpřímenou hlavou. O tom jak elegantně řešit vztahy s interním klientem a o své mnohaleté zkušenosti z oblasti řízení nákupu a dodavatelského řetězce se přijede podělit Monika Weiss, šéfka nákupu společnosti British American Tobacco pro centrální Evropu.


Výzvy a vize Evropské komise

08SRP

Výzvy a vize Evropské komise

08. 08. 2017 13:32 Jan Šlachta

V programovém bloku „Dnešek a budoucnost eProcurementu v EU“ budou o současných trendech eProcurementu diskutovat čelní zástupci veřejných zakázek ze zemí, jež udávají zásadní směr v oblasti elektronizace v Evropě společně s Ivem Locatellim, který je vedoucím týmu v jednotce inovací a eProcurementu EC pro interní trh, průmysl a malé a střední podniky. Ivo Locatelli v programu zastoupí Nikitu Stampu, který se z pracovních důvodů musel omluvit.


Umění vyjednávat

02SRP

Umění vyjednávat

02. 08. 2017 15:50 Jan Šlachta

Špičky ve svém oboru – pánové Angus McIntosh a Miloš Olejník mají jednu společnou obdivuhodnou schopnost, a sice přetavit své hluboké negociační znalosti ve strhující přednášku. A také mají mnohaleté zkušenosti s nákupem ve velkých nadnárodních společnostech. Nedávno se Angus, coby přednášející na konferenci, setkal s názorem z publika, že vyjednávání se v dnešním světě řídí a bude řídit čím dál více automaticky. Přednáška bude o tom, jak je v dnešním světě moderního nákupu důležitá strategická schopnost nákupce umět vyjednávat a představí nám různé druhy vyjednávacích rolí v novém světě eProcurementu.


Back to Top