Novinky


Velký zájem o diskuse v Hyde Parku i Praktik Aréně

07LIS

Velký zájem o diskuse v Hyde Parku i Praktik Aréně

07. 11. 2018 16:39 Jan Šlachta

Mnoho účastníků eBF zamířilo první den do sálů, které hostily tradičně nadupaný program scén Hyde Park a Praktik Aréna. Jako dramaturgové se o jejich obsah postarali pánové Mário Biňas a Jan Vašek, kteří připravili mix témat, která jsou „in“ ve firemním nákupu. Velký ohlas vzbudily otázky spojené s category managementem, eKatalogy, ale také případové studie o hodnocení nabídek a nákupu v časech rostoucích cen. Vše gradovalo nadčasovými odpoledními debatami o realizaci nápadů a smysluplném využití eNástrojů.


Silné příběhy ze života nákupčích

07LIS

Silné příběhy ze života nákupčích

07. 11. 2018 16:14 Jan Šlachta

Pod vedením jednoho z dramaturgů eBF, pana Karla Otýse, vznikla další novinka. A to Šestá scéna v Divadle loutek, kde bylo možné si vyslechnout příběhy nákupčích z mezinárodních korporací i českých a slovenských firem. Otevřeně se mluvilo o tom, jak realizovat úspory dle představ managementu či jak vyjednávat s dodavateli v době růstu cen. Nový formát programu zafungoval skvěle. Ukázalo se, že čím větší je autenticita příběhu, tím více se s ním lidé z publika ztotožní.


Úspěšná premiéra Asahi Stage

07LIS

Úspěšná premiéra Asahi Stage

07. 11. 2018 14:09 Jan Šlachta

Je nám ctí, že poprvé v historii eBF si vzal jednu ze scén kompletně na starost někdo z našich partnerů. Letošní Asahi Stage, kterou jako dramaturg zaštítil pan Tomáš Veit, nabídla nejen přehled o tom, co všechno dělá globální pivovarská skupina Asahi v oblasti elektronizace. Její součástí byly také příspěvky nákupních odborníků z dalších významných mezinárodních firem, které určují trendy. Důležitým diskusním tématem byla například měnící se role nákupu v éře zvané „New Procurement“.


Ať žije eBF 2018!

07LIS

Ať žije eBF 2018!

07. 11. 2018 13:00 Jan Šlachta

Program v hlavním sále, kde se ve středu sdílejí zkušenosti ze sféry veřejných zakázek, otevřela prologem paní Alena Ševčíková. Podle ní eBF vyrostlo do výšin, které se dotýkají hvězd. S úsměvem upřesnila, že festival je „organizovaná sada zvláštních společenských událostí“, což u nás docela sedí. Hlavní bylo ale něco jiného. „Jsme na festivalu, který má silné srdce a pravidelný rytmus. Přeji si, aby se jeho pohoda a atmosféra přenesla i do vašich srdcí. Ať žije eBF 2018,“ popřála Alena Ševčíková.


Opět je tady Malcolmův běh

07LIS

Opět je tady Malcolmův běh

07. 11. 2018 12:20 Jan Šlachta

Jako úplně první začali středeční den na eBF ti, kteří se v sedm ráno přidali k našemu Malcolmovi a jeho běhu Ostravou. Jestli rádi sportujete venku, což je v současném nekončícím babím létě stále velmi příjemné, neváhejte a přidejte se. Šance rozšířit početnou skupinu běžců bude ještě ve čtvrtek ráno, opět v 7:00 před hotelem Imperial.


Můžeme začít

07LIS

Můžeme začít

07. 11. 2018 12:13 Jan Šlachta

Před startem programu, který letos běží na rekordních šesti scénách, všechny účastníky přivítal také ředitel eBF Milan Kaplan: „Je úžasné, že jste přijeli. Vítejte tady.“ Následně připomenul, že čtrnáctý ročník našeho festivalu přináší řadu novinek, jako jsou mimo jiné páteční kulaté stoly s osobnostmi typu Leopolda Sulovského či Vladimíra Vůjtka. Nové bylo ovšem také slavnostní zvonění, po kterém jsme definitivně mohli začít.


Vítejte v Ostravě!!!

07LIS

Vítejte v Ostravě!!!

07. 11. 2018 10:43 Jan Šlachta

Slavnostního zahájení eBF se ve středu ráno ujal pan Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, který je jedním z našich partnerů. „Nesmírně si vážím toho, že eBF je tady takovou dobu a že má atmosféru, která je neopakovatelná. Myslím si, že právě díky neformálnosti padají bariéry a že efekt předání informací je mnohem větší,“ uvedl náš milý host s dovětkem: Užijte si konferenci i Ostravu!


Jsme SPOLU (nejen) v duchu první republiky

07LIS

Jsme SPOLU (nejen) v duchu první republiky

07. 11. 2018 10:34 Jan Šlachta

Věrní nápaditosti a síle tvůrčího ducha, která budí emoce, jsme i letos začali eBF vernisáží výstavy SPOLU. Čtvrtým rokem jí patří úterní večer, který jsme tentokrát pojali v duchu první republiky. Vzdali jsme tak hold 100. výročí Československa, což je milník, který si zaslouží pozornost nás všech. Příjemnou atmosféru navodily nejen dobové kostýmy, ale také hudební vystoupení rodinné kapely Petra Donatha. Všichni společně jsme si pak mohli prohlédnout krásné kresby, malby, fotky, keramiku či módní doplňky. K vidění budou během celého eBF ve výstavních prostorách na ulici Dlouhá č. 6.


Elektronizace v Evropě v plném proudu

10ZAŘ

Elektronizace v Evropě v plném proudu

10. 09. 2018 15:49 Jan Šlachta

Aneb těšíme se na novinky z Evropy! Kdo je v elektronizaci nejdále? Diskuze na scéně EVROPA budou svým obsahem směřovat k aktuálnímu stavu povinné elektronizace veřejných zakázek členských zemí EU okořeněné jednotlivými praktickými příklady fungujících konceptů a osvědčených inspirací.

Co nového se chystá a připravuje pod hlavičkou EU? Týká se nás to taky? Ve čtvrtek 8. 11. se na vás budou těšit zástupci EU i jednotlivých evropských zemí v čele s dramaturgem celé scény - Branislavem Šarmírem z VO SK.


Neschovávejte eKatalogy do šuplíku

10ZAŘ

Neschovávejte eKatalogy do šuplíku

10. 09. 2018 15:40 Jan Šlachta

Zdeněk Pytlíček nadchne své posluchače v bloku eKatalogy. Ve společnosti innogy se zabývá veškerými činnostmi nákupu, při kterých se "nenakupuje", chcete-li nejedná s dodavateli. Je tvůrcem mnoha nových postupů a nápady si neschovává do šuplíku, ale rovnou je úspěšně realizuje. Jeho životní krédo zní: „Dělej to, co tě baví a s lidmi, kteří tě baví“. K tomu není co dodat, už se nemůžeme dočkat, co si pro nás přichystá.


Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE