Novinky

Jsme SPOLU (nejen) v duchu první republiky

07LIS

Jsme SPOLU (nejen) v duchu první republiky

07. 11. 2018 10:34 Jan Šlachta

Věrní nápaditosti a síle tvůrčího ducha, která budí emoce, jsme i letos začali eBF vernisáží výstavy SPOLU. Čtvrtým rokem jí patří úterní večer, který jsme tentokrát pojali v duchu první republiky. Vzdali jsme tak hold 100. výročí Československa, což je milník, který si zaslouží pozornost nás všech. Příjemnou atmosféru navodily nejen dobové kostýmy, ale také hudební vystoupení rodinné kapely Petra Donatha. Všichni společně jsme si pak mohli prohlédnout krásné kresby, malby, fotky, keramiku či módní doplňky. K vidění budou během celého eBF ve výstavních prostorách na ulici Dlouhá č. 6.


Elektronizace v Evropě v plném proudu

10ZAŘ

Elektronizace v Evropě v plném proudu

10. 09. 2018 15:49 Jan Šlachta

Aneb těšíme se na novinky z Evropy! Kdo je v elektronizaci nejdále? Diskuze na scéně EVROPA budou svým obsahem směřovat k aktuálnímu stavu povinné elektronizace veřejných zakázek členských zemí EU okořeněné jednotlivými praktickými příklady fungujících konceptů a osvědčených inspirací.

Co nového se chystá a připravuje pod hlavičkou EU? Týká se nás to taky? Ve čtvrtek 8. 11. se na vás budou těšit zástupci EU i jednotlivých evropských zemí v čele s dramaturgem celé scény - Branislavem Šarmírem z VO SK.


Neschovávejte eKatalogy do šuplíku

10ZAŘ

Neschovávejte eKatalogy do šuplíku

10. 09. 2018 15:40 Jan Šlachta

Zdeněk Pytlíček nadchne své posluchače v bloku eKatalogy. Ve společnosti innogy se zabývá veškerými činnostmi nákupu, při kterých se "nenakupuje", chcete-li nejedná s dodavateli. Je tvůrcem mnoha nových postupů a nápady si neschovává do šuplíku, ale rovnou je úspěšně realizuje. Jeho životní krédo zní: „Dělej to, co tě baví a s lidmi, kteří tě baví“. K tomu není co dodat, už se nemůžeme dočkat, co si pro nás přichystá.


Je Category Management běh na dlouhou trať?

10ZAŘ

Je Category Management běh na dlouhou trať?

10. 09. 2018 15:36 Jan Šlachta

Martin Zelinka, vyhlášený expert korporátního nákupu a jeho řízení, který se šarmem a odborností sobě vlastní dramaturgicky povede blok témat o „category managementu“ na středečním Hyde Park Stage. Své zkušenosti s implementací nových elektronických nákupních nástrojů a jejich zavádění do interních procesů firmy dnes uplatňuje ve společnosti Siemens, kde působí na pozici ředitele nákupu. Stejně jako ve své profesi, tak i ve volném čase se věnuje běhům na dlouhé tratě, a to doslova. Loni si vyzkoušel Budapešťský maratón a my jsme zvědaví, jestli se také zapojí do ranního Malcolmova běhu Ostravou :-).


Autenticita šesté scény

10ZAŘ

Autenticita šesté scény

10. 09. 2018 14:59 Jan Šlachta

Máme velkou radost, že jednu z novinek letošního eBF, Šestou scénu v Divadle loutek, dramaturgicky povede právě Karel Otýs. „Největší přínos Šesté scény vidím ve sdílení autentických příběhů přednášejících, a to včetně jejich úspěchů i chyb,“ říká zkušený lektor a konzultant, kterému se před pár měsíci „narodila“ nová vzdělávací společnost Amplio. Kromě toho, že úspěšně pomáhá nákupním a obchodním týmům, je náš již tradiční host extrémním příznivcem svobody a nezávislosti. Považuje se za introverta, přesto však velmi rád vypráví příběhy. Třeba o tom, jak se žije v energeticky nezávislém domě. „Můj život, vzhledem k jeho neobvyklosti, většinou lidi zajímá,“ dodává. Nás taky!


Rozšiřujeme tým dramaturgů eBF

30SRP

Rozšiřujeme tým dramaturgů eBF

30. 08. 2018 14:07 Jan Šlachta

Zapotili jsme se vážně hodně u předloňského nápadu vybrat pro jednotlivé tematické bloky samostatné dramaturgy – moderátory z řad úspěšných nákupců nebo zadavatelů zakázek. Nikdo si toho ani pořádně nevšiml, a přitom to byla hodně velká změna ze které se hned loni stal trend. Automatismus, o kterém se nediskutuje. Na to, s jakou ostražitostí a obavami jsme ten krok dělali, to dopadlo celé úžasně. Jasně, že občas někde něco nevyšlo úplně podle plánu, ale celkově program a jeho opravdovost poskočila nahoru. Tenhle rok přidáváme plyn a hledáme v nákupním a zakázkářském světě nové dramaturgy nejen pro programové bloky, ale celé scény listopadového eBF. Víc hlav, víc srdcí, víc nápadů, nová energie, další inovace.


EUPLAT podporuje myšlenku Fair Sourcing Awards

27SRP

EUPLAT podporuje myšlenku Fair Sourcing Awards

27. 08. 2018 14:08 Jan Šlachta

Evropská asociace poskytovatelů elektronických nástrojů pro veřejné zakázky EUPLAT prosazuje a šíří myšlenku férového eTenderingu. Letos proto podpoří soutěž Fair Sourcing Awards (FSA), ocenění za úspěchy v oblasti elektronizace nákupu a veřejných zakázek, kterou organizuje česká a slovenská asociace uživatelů eNástrojů APUEN.


Díky, že jste s námi!

20BŘE

Díky, že jste s námi!

20. 03. 2018 09:36 Martin Šugra

Jsme moc rádi, že také letošní ročník eBF pro vás budeme moci připravit pod záštitou ředitele Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáše Kotyzy. Děkujeme za podporu!


eBF mělo štědré Vánoce

02LED

eBF mělo štědré Vánoce

02. 01. 2018 14:02 Jan Šlachta

Na zvýhodněnou registraci "Vánoční ptáčci" se přihlásilo hned několik desítek věrných, kteří věří, že i pro letošek sestavíme kvalitní program. Děkujeme za důveru a v letošním roce přejeme vám, vašim rodinám i pracovním kolektivům hodně štěstí, lásky i pracovních úspěchů.


Stihl Kája Otýs všechno?

14LIS

Stihl Kája Otýs všechno?

14. 11. 2017 09:46 Jan Šlachta

To nevíme. A nevíme ani to jestli se před eBF stihl naklonovat :) Víme však jak letošní ročník hodnotí, v čem ho považuje za vyjímečný a co byl pro něj vrchol konference. Dozvěděli jsme se to u něj na blogu v článku s názvem eBF 4.0.


Back to Top