Novinky


Jak si užít věk robotů

08LIS

Jak si užít věk robotů

08. 11. 2017 13:33 Jan Šlachta

Robotizace, automatizace, Procurement 4.0. Pojmy, které skloňuje skoro celý nákupní svět. Hudba budoucnosti, nebo realita? V rámci sbírání postřehů z našeho festivalu jsme se na přednášce Jiřího Šmely ze společnosti Siemens přesvědčili, že platí obojí.

Roboti v podobě nejrůznějších softwarů, které čtou maily, stahují data či vyplňují formuláře na webech, už jsou mezi námi. Ve velkých firmách a korporacích tím uspoří stovky tisíc hodin práce za rok. Chytřejší umělá inteligence však zatím zůstává doménou IT branže.

Vybrat si dodavatele a vyjednávat s nimi zkrátka musíte sami. Tak tomu bude i v následujících letech, o čemž se přesvědčíte na dalších přednáškách. eBF běží naplno!


Ať se vám u nás líbí

08LIS

Ať se vám u nás líbí

08. 11. 2017 12:26 Jan Šlachta

Hlavní sál v ostravském hotelu Imperial byl ve středu po deváté ráno dějištěm zahájení eBF, na které byli zvědaví prakticky všichni. Plno totiž bylo i v uličkách mezi řadami stolů a židlí. Letos se tady scházíme už potřinácté, což sice není kulaté výročí, ale symbolika je i tak silná.

„Vítejte v Ostravě. Chci vám všem popřát, ať se vám u nás líbí a ať máte co nejvíce důvodů si letošní ročník pamatovat. A hlavně, ať se na sebe i dál těšíme,“ popřál všem ředitel festivalu Milan Kaplan, který tentokrát výjimečně citoval z psaného projevu.

Jinak je ale vše při starém. eBF pro nás všechny je a bude něco jako mimořádný teambuilding, na kterém se každoročně rádi scházíme.


Zase jsme SPOLU, eBF může začít!

08LIS

Zase jsme SPOLU, eBF může začít!

08. 11. 2017 11:35 Jan Šlachta

Důvodů, proč je ostravské eBF nákupním festivalem, je více. Pro někoho je to počet diskusních scén, pro jiného stále větší zájem účastníků. Ano, rosteme, ale přitom hlavně zůstáváme sví, takoví, jací opravdu jsme. Civilní, lidští, tvořiví, inspirující a festivaloví.

Už potřetí v řadě jsme to v předvečer festivalu stvrdili na vernisáži k výstavě SPOLU, na které jsou k vidění umělecká díla nás všech, tedy nákupců, zakázkářů, týmu PROEBIZ a dalších spolupracovníků.

Krásné obrazy, malby, fotografie, plastiky, sochy či originální šperky si můžete po celou dobu konání eBF prohlížet ve výstavních prostorách na ulici Dlouhá č. 6. Více napoví naše fotogalerie.


Potřebujeme naklonovat Káju Otýse!

27ZAŘ

Potřebujeme naklonovat Káju Otýse!

27. 09. 2017 14:34 Jan Šlachta

Proč se Karel Otýs na náš festival eBF těší a zároveň proč mu způsobuje stresíky? Potřebuje další čtyři klony, aby stihl všechny programové body, které má v plánu? Kde vidí slabiny a co jsou silné magnety, které táhnou? Přečtěte si programová doporučení na jeho blogu a rozhodněte se sami, případně se taky naklonujte :)


Programová mozaika je hotova!

25ZAŘ

Programová mozaika je hotova!

25. 09. 2017 14:40 Jan Šlachta

Máte pocit, že nevěříte vlastním očím? Tak to je v pořádku! Právě se díváte na programovou mapu letošního eBF :-) Děkujeme vám všem, kteří se zapojíte do programu, diskuzí nebo se zúčastníte. Všichni jsme součástí mozaiky, která dává dohromady velkolepý celek. Buďte u toho. Těšíme se na všechny :-)


Dodavatelsko-manželská poradna

15ZAŘ

Dodavatelsko-manželská poradna

15. 09. 2017 13:57 Jan Šlachta

Vztah s dodavatelem je mnohdy podobný jako vztah v partnerství nebo dokonce manželství. Ne vždy je nebe bez mráčku, jsou i dny, kdy zkrátka cítíte v ovzduší nějakou tu bouřku, to pak může přijít krize a je třeba to nějakým způsobem řešit, ne-li přímo „žehlit“. O tom, jak si udržet dobré vztahy v nákupu a sdílet své zkušenosti přijede Petra Vrbová, která si k sobě přizvala další odborníky - Róberta Obmaščíka, Magdalénu Slámovou a Moniku Weiss.


Jak najít moderního nákupce?

29SRP

Jak najít moderního nákupce?

29. 08. 2017 12:56 Jan Šlachta

Karel Otýs má bohaté, letité zkušenosti coby manažer nákupu. Z nich se rozhodl těžit a přenáší tak své odborné know-how na své následovníky. Ve středečním programu povede blok Nákupci a nákupní týmy, kde společně s Martinem Růžičkou a Ctiradem Fischerem popíšou ideální profil dnešního nákupce a zda-li personalisté hledají opravdu ty správné lidi do nákupních týmů. Doplní je Vojta Klézl, který na toto téma vedl rozsáhlý výzkum. Společně by pak měli najít doporučení, jak vyprofilovat moderního nákupce a jak posílit jeho roli v rámci společnosti.


SPOLU ochutnávka

23SRP

SPOLU ochutnávka

23. 08. 2017 09:33 Jan Šlachta

Místa na zdech i prostory naší výstavní galerie se začínají plnit. Zatím alespoň virtuálně. Začínají nám od vás chodit zajímavé umělecké kousky. Angus McIntosh nám kupříkladu poslal tuto fotografii stropu letiště v Bonnu, které vnímá jako obecně škaredé a špatně designově vyřešené místo. A právě na takovém místě je alespoň zasažen bohatými odstíny v materiálu a betonový strop je pro něj vykoupením. Těšíme se na další příběhy, neváhejte se přidat, pokud máte jen trochu uměleckou duši. :)


ZÁŠTITA!!!

21SRP

ZÁŠTITA!!!

21. 08. 2017 16:35 Jan Šlachta

Ani letošní ročník konference eBF nebude vyjímkou, a bude se konat pod záštitou primátora města Ostravy. Vážíme si podpory pana primátora Tomáše Macury a přístupu domovského města, které podporuje myšlenku elektronizace nákupu a veřejných zakázek. Letos se nově, ze svou záštitou, přidal i ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje pan Tomáš Kotyza. Děkujeme za podporu.


Jarek na hrad :)

18SRP

Jarek na hrad :)

18. 08. 2017 09:07 Jan Šlachta

Jaroslav Lexa, který je všeobecně vnímaný jako respektovaná autorita verejného obstaravania, kandidoval do rady Úradu pre verejné obstarávanie. Jarek věnuje spoustu času vzdělávání, rozboru evropských rozsudků a udržuje se na tepu u všech trendů VO, které sám v mnoha případech také rozvíjí a zlepšuje. Bojuje za transparentnost a zároveň efektivnost a logiku v obstarávaní. Držme si palce! Na festivalu eBF bude Jarek sdílet své zkušenosti s Dašou Palákovou s Dynamickým nákupním systémem a rámcovými dohodami a ukáže s Mario Biňasem revoluční návod o tom, jak lze aplikovat metody z praxe firemního nákupu i do VO na příkladu investičních zakázek.


Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE