Novinky


Přilétají vánoční ptáčci

17PRO

Přilétají vánoční ptáčci

17. 12. 2019 15:58 Jan Šlachta

Věříme, že si plujete na punčové vlně a úspěšně se vyhýbáte vánoční panice.

Přejeme vám, abyste si užili Vánoce a konec roku v pohodě, s dobrou náladou, mezi lidmi, se kterými vám je dobře a aby ten příští rok byl přesně takový, jaký byste si přáli!

eBF vánoční ptáčky můžete využít do konce roku.

Tak veselé Vánoce a šťastného kapra :)

Vám přeje

Tým PROEBIZ & eBF


ÚVO: J. Lexa na konferencii „eBF“ v Ostrave

18LIS

ÚVO: J. Lexa na konferencii „eBF“ v Ostrave

18. 11. 2019 15:33 Jan Šlachta

Elektronizácia firemného nákupu a verejného obstarávania – to boli hlavné témy 15. ročníka medzinárodnej konferencia „eBF“, ktorá sa konala v dňoch 6. - 8. novembra 2019 v Ostrave. V rámci prednášok na nej vystúpil aj Jaroslav Lexa, riaditeľ Inštitútu verejného obstarávania Úradu pre verejné obstarávanie (ďalej „ÚVO“).

Číst dále


Týden poté, aneb jak eBF stále (u nás) rezonuje

15LIS

Týden poté, aneb jak eBF stále (u nás) rezonuje

15. 11. 2019 09:42 Jan Šlachta

Takto to hodnotíme my, je vidět, že každý má svůj osobitý pohled. Jak to máte Vy?

Marian Gałuszka: „Festival jak má být: odbornost, novinky, trendy, výměna zkušeností, přátelství, ale i zábava.“

Jiří Špalek: „Je úžasné vidět, jak rychle roste nákupní vzdělanost účastníků! Letošní ročník byl velice pohodový a přátelský - myslím, že více než obvykle.“

Peter Mikuláš: „V piatok poobede som zistil, že ma bolia hlasivky - to je dobrá správa.“

Ivana Nadkanská: „Úsměv, pohoda a zachování klidu dokáží hodně pomoci při organizaci festivalu.“

Jiří Cudlín: „Zní to jako klišé, ale bavilo mě to hodně. Tak jako pokaždé. A nejvíce sledovat, že to baví i ostatní. Atmosféra opět zvítězila.“

Jana Vítová: „Mým hodnocením je reakce lidí, které jsem zvala na festival po 3 roky: „Když jste nám říkala, jak úžasně přátelská atmosféra tady je a přitom je program velice odborný, nevěřili jsme. Teď jsme to zažili a jsme vděční.“

Tomáš Trenkler: „Najlepšie eBF v histórii, prekonáme o rok?“

Milan Kaplan: „Synergie setkávání, vstřícnosti a sdílení. S velkou částí účastníků jsme se na sebe úplně obyčejně těšili.“

Zuzana Kawuloková: „eBF je prostě srdcovka.“

Podívejte se také do galerie a připomeňte si, jak jsme všichni byli v Ostravě hezcí :-).

FOTOGALERIE >>


Příjemně dlouhé loučení

15LIS

Příjemně dlouhé loučení

15. 11. 2019 09:37 Jan Šlachta

Už se stalo tradicí, že na eBF tak trochu jinak začínáme i končíme. Díky úterní výstavě SPOLU vzlétáme k uměleckým výšinám, v pátek si zase při Dlouhé kávě rozšiřujeme obzory povídáním s osobnostmi odjinud. Kdo přisedl k Viliamu Dobiášovi, dozvěděl se leccos o záchraně životů, u Petra Koudely se řešilo kouzlo Dolních Vítkovic, s Vladimírem Vůjtkem týmová chemie, s Ingrid Kitzbergerovou řízení firmy plné umělců a třeba s Přemkem Houdou sociální sítě, které z nás všech dělají autory. A kde jsou autority? To si dopovíme příště. Tak za rok na viděnou!


Big Data, roboti a splněné sny

15LIS

Big Data, roboti a splněné sny

15. 11. 2019 09:37 Jan Šlachta

Každého potěší, když zjistí, že to, co dělá, má smysl a přínos pro ostatní. Na eBF se o tom přesvědčil například Radoslav Delina, jehož vědecká práce v oblasti analýz velkých dat, nástroje pro lepší rozhodování, postupně nachází uplatnění ve veřejných zakázkách i ve firemním nákupu. O využití umělé inteligence se hodně debatovalo i v Hyde Parku, kde byl jeden celý den věnován jen elektronizaci, automatizaci a robotizaci procesů. „Tím se mi splnil sen,“ přiznal dramaturg scény Zdeněk Pytlíček, jehož úspěchy inspirují stále více lidí.


Když slovo „nejde“ neexistuje

15LIS

Když slovo „nejde“ neexistuje

15. 11. 2019 09:36 Jan Šlachta

Snad nejspecifičtějším prostředím pro veřejné zakázky je zdravotnictví, kterému jsme se věnovali třeba v rámci případových studií v Praktik aréně II. O tom, že někdy je nutné „mít koule“ a nebát se zkoušet nová řešení přednášel Ondra Kuruc. Ukázal, že směrnice EU umožňuje spoustu variant, jak nakupovat léky jinak než podle ceny. Některé jsou v našich poměrech sci-fi, ale věřte, že Ondra, který neuznává slova „to nejde“ na slovenském ministerstvu zdravotnictví leccos zkoušet bude a že obor zase posune o kus dál.


Evropský i nový věk eProcurementu

15LIS

Evropský i nový věk eProcurementu

15. 11. 2019 09:36 Jan Šlachta

Na eBF se setkáváme i proto, abychom sdíleli mezinárodní zkušenosti s elektronizací veřejných zakázek. Ideální platformou k tomu je Europe stage, na kterou Braňo Šarmír pozval k diskusi kromě českých a slovenských odborníků i kolegy z Chorvatska, Maďarska či Portugalska. Mluvilo se mimochodem i o novém věku eProcurementu, který směřuje k používání elektronických nástrojů tak, abychom se mohli věnovat hlavně strategiím či budování silných partnerství s dodavateli.


Opět jsme se bavili jako velká family

15LIS

Opět jsme se bavili jako velká family

15. 11. 2019 09:35 Jan Šlachta

Pro všechny, kdo přijedou na eBF, je příjemným benefitem, že se stanou součástí silné komunity, která se umí bavit nejen prací a odborností. Dokazujeme si to během večírků na Stodolní i slavnostním galavečerem k soutěži FSA. Od letoška díky vystoupení kapely „Šimon Family“ víme, že jsme jako komunita také velmi perspektivní. Rodinu s pěti dětmi jsme na pódiu ještě neměli. Aplaus byl velký stejně jako dojem, který vyvolalo jejich podání písniček jako Náměšť či Modlitba pro Martu.


Otevřeli jsme novou kapitolu soutěže FSA

15LIS

Otevřeli jsme novou kapitolu soutěže FSA

15. 11. 2019 09:34 Jan Šlachta

Zapojit víc lidí a získat víc nápadů, i to byly důvody ke změnám v soutěži FSA. Letos do ní mohl nominovat „kdokoliv kohokoliv“ z firemního nákupu a veřejných zakázek, kdo se vešel do nové kategorie IDEA i do tradičního TRENDu a MASTERa. O vítězích poprvé rozhodovali členové oborového think tanku BOARD28, kteří hodnotili bezmála 60 nominací. „Mezi umístěnými byly velmi těsné rozdíly a roli hrály desetiny bodů. Vidíme, že špička se vyrovnává, což je pro nákup dobře,“ zhodnotil úroveň soutěže za členy boardu Karel Otýs.


GRAND PRIX (nejen) pro Martina Zelinku

07LIS

GRAND PRIX (nejen) pro Martina Zelinku

07. 11. 2019 15:31 Jan Šlachta

Pěknou tradicí se stalo i udělování Grand Prix neboli ceny pořadatelů eBF, kteří vždy vybírají osobnosti s mimořádným přínosem pro obor nákupu či veřejných zakázek. Letošním držitelem se stal Martin Zelinka ze společnosti Siemens. „Děkuji mnohokrát. Je to pro mne velká čest a vážím si toho. Jsem moc rád za společné setkání i za to, jak se eBF rozrostlo. Baví mě sem jezdit a potkávat se s lidmi, kteří mají nákup taky rádi,“ uvedl Martin Zelinka.

Výborně letos zafungoval také moment překvapení, a to když došlo na mimořádnou Grand Prix, kterou za vše, co dělá pro eBF, dostala naše Zuzka. Gratulujeme!


Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE