Novinky

Jsme na správné vlně!

09LIS

Jsme na správné vlně!

09. 11. 2017 09:21 Jan Šlachta

Vrcholem prvního dne bylo vyhlášení 7. ročníku soutěže FSA, ve které odborníci udělují ceny za originální používání e-nástrojů. „Jsme na správné vlně, což potvrzují přihlášky z devíti zemí včetně Mexika, Ukrajiny či Portugalska,“ potěšil globální rozměr organizátorku Marcelu Turčanovou.

A kdo vyhrál? V kategorii „Start“ získala první místo Univerzita veterinárského lekárstva a farmácie v Košiciach, druhá byla První brněnská strojírna Velká Bíteš a třetí SBD Krušnohor.

V kategorii „Trend“ zvítězila innogy ČR, druhé bylo město Eindhoven a třetí Erste Group Procurement. Kategorii „Master“ ovládl ProZorro Team z Ukrajiny, druhý byl Mexický institut sociálního zabezpečení a třetí Pavel Hrnčíř z Equa bank.

Všem oceněným gratulujeme!


O kouzlu eBF

09LIS

O kouzlu eBF

09. 11. 2017 09:19 Jan Šlachta

Odborná konference může vsadit „pouze“ na špičkový program a má vyhráno. Na eBF však děláme festival, jehož kouzlo spočívá v tom, že mimořádně kvalitně obsazené přednášky spojujeme s tím, co rádi děláme ve volném čase.

Když se první den přehoupl do druhé poloviny, došlo ke krásné proměně. Ti, co před chvílí přednášeli, vzali do rukou hudební nástroje, a svým kolegům, kamarádům a známým, zahráli a zazpívali jen tak pro radost. Jak jinak, vždyť jsme přece na festivalu!


Není citrón jako citrón

08LIS

Není citrón jako citrón

08. 11. 2017 14:55 Jan Šlachta

Asi se shodneme na tom, že citróny jsou kyselé. Některé však mohou chutnat kyseleji, pokud jich místo kila nakonec dostanete jen polovinu. Zkoušeli jste někdy od dodavatele nakoupit opravdu „čisté“ kilo citrónů bez slupky, abyste neplatili za odpad?

Jestli ano, tak se zřejmě vyznáte v tématu přesné specifikace nakupovaných komodit. Na hlavní scéně o něm mluvil Michal Kristiňák ze společnosti Amazon. Podle něj musíte jasně vědět, co chcete nakoupit, prozkoumávat trh, kriticky analyzovat, znát rizika, zapojit dodavatele a hlavně být aktivní!

PS: Chyby občas udělá každý, ale je dobré, když víte, jak se jim vyhnout.


Jak si užít věk robotů

08LIS

Jak si užít věk robotů

08. 11. 2017 13:33 Jan Šlachta

Robotizace, automatizace, Procurement 4.0. Pojmy, které skloňuje skoro celý nákupní svět. Hudba budoucnosti, nebo realita? V rámci sbírání postřehů z našeho festivalu jsme se na přednášce Jiřího Šmely ze společnosti Siemens přesvědčili, že platí obojí.

Roboti v podobě nejrůznějších softwarů, které čtou maily, stahují data či vyplňují formuláře na webech, už jsou mezi námi. Ve velkých firmách a korporacích tím uspoří stovky tisíc hodin práce za rok. Chytřejší umělá inteligence však zatím zůstává doménou IT branže.

Vybrat si dodavatele a vyjednávat s nimi zkrátka musíte sami. Tak tomu bude i v následujících letech, o čemž se přesvědčíte na dalších přednáškách. eBF běží naplno!


Ať se vám u nás líbí

08LIS

Ať se vám u nás líbí

08. 11. 2017 12:26 Jan Šlachta

Hlavní sál v ostravském hotelu Imperial byl ve středu po deváté ráno dějištěm zahájení eBF, na které byli zvědaví prakticky všichni. Plno totiž bylo i v uličkách mezi řadami stolů a židlí. Letos se tady scházíme už potřinácté, což sice není kulaté výročí, ale symbolika je i tak silná.

„Vítejte v Ostravě. Chci vám všem popřát, ať se vám u nás líbí a ať máte co nejvíce důvodů si letošní ročník pamatovat. A hlavně, ať se na sebe i dál těšíme,“ popřál všem ředitel festivalu Milan Kaplan, který tentokrát výjimečně citoval z psaného projevu.

Jinak je ale vše při starém. eBF pro nás všechny je a bude něco jako mimořádný teambuilding, na kterém se každoročně rádi scházíme.


Zase jsme SPOLU, eBF může začít!

08LIS

Zase jsme SPOLU, eBF může začít!

08. 11. 2017 11:35 Jan Šlachta

Důvodů, proč je ostravské eBF nákupním festivalem, je více. Pro někoho je to počet diskusních scén, pro jiného stále větší zájem účastníků. Ano, rosteme, ale přitom hlavně zůstáváme sví, takoví, jací opravdu jsme. Civilní, lidští, tvořiví, inspirující a festivaloví.

Už potřetí v řadě jsme to v předvečer festivalu stvrdili na vernisáži k výstavě SPOLU, na které jsou k vidění umělecká díla nás všech, tedy nákupců, zakázkářů, týmu PROEBIZ a dalších spolupracovníků.

Krásné obrazy, malby, fotografie, plastiky, sochy či originální šperky si můžete po celou dobu konání eBF prohlížet ve výstavních prostorách na ulici Dlouhá č. 6. Více napoví naše fotogalerie.


Potřebujeme naklonovat Káju Otýse!

27ZAŘ

Potřebujeme naklonovat Káju Otýse!

27. 09. 2017 14:34 Jan Šlachta

Proč se Karel Otýs na náš festival eBF těší a zároveň proč mu způsobuje stresíky? Potřebuje další čtyři klony, aby stihl všechny programové body, které má v plánu? Kde vidí slabiny a co jsou silné magnety, které táhnou? Přečtěte si programová doporučení na jeho blogu a rozhodněte se sami, případně se taky naklonujte :)


Programová mozaika je hotova!

25ZAŘ

Programová mozaika je hotova!

25. 09. 2017 14:40 Jan Šlachta

Máte pocit, že nevěříte vlastním očím? Tak to je v pořádku! Právě se díváte na programovou mapu letošního eBF :-) Děkujeme vám všem, kteří se zapojíte do programu, diskuzí nebo se zúčastníte. Všichni jsme součástí mozaiky, která dává dohromady velkolepý celek. Buďte u toho. Těšíme se na všechny :-)


Dodavatelsko-manželská poradna

15ZAŘ

Dodavatelsko-manželská poradna

15. 09. 2017 13:57 Jan Šlachta

Vztah s dodavatelem je mnohdy podobný jako vztah v partnerství nebo dokonce manželství. Ne vždy je nebe bez mráčku, jsou i dny, kdy zkrátka cítíte v ovzduší nějakou tu bouřku, to pak může přijít krize a je třeba to nějakým způsobem řešit, ne-li přímo „žehlit“. O tom, jak si udržet dobré vztahy v nákupu a sdílet své zkušenosti přijede Petra Vrbová, která si k sobě přizvala další odborníky - Róberta Obmaščíka, Magdalénu Slámovou a Moniku Weiss.


Jak najít moderního nákupce?

29SRP

Jak najít moderního nákupce?

29. 08. 2017 12:56 Jan Šlachta

Karel Otýs má bohaté, letité zkušenosti coby manažer nákupu. Z nich se rozhodl těžit a přenáší tak své odborné know-how na své následovníky. Ve středečním programu povede blok Nákupci a nákupní týmy, kde společně s Martinem Růžičkou a Ctiradem Fischerem popíšou ideální profil dnešního nákupce a zda-li personalisté hledají opravdu ty správné lidi do nákupních týmů. Doplní je Vojta Klézl, který na toto téma vedl rozsáhlý výzkum. Společně by pak měli najít doporučení, jak vyprofilovat moderního nákupce a jak posílit jeho roli v rámci společnosti.


Back to Top