Novinky


To nejlepší z Kraljiče

07LIS

To nejlepší z Kraljiče

07. 11. 2019 15:28 Jan Šlachta

Novinka v podobě sedmé scény „Kraljič stage“ přilákala mnoho zvědavců, kteří se mohli přesvědčit, že ikonická nákupní matice publikovaná již v roce 1983, je stále velmi praktickým a účinným nástrojem (nejen) pro posílení konkurenceschopnosti firem. Martin Zelinka společně s kolegy rozebrali matici doslova do posledního kvadrantu a na středeční odpolední „best of“ bylo plno, takže opozdilci těžko hledali volná místa. Věříme, že Peter Kraljič by z toho měl velkou radost.


Špička se vyrovnává aneb ceny FSA 2019

07LIS

Špička se vyrovnává aneb ceny FSA 2019

07. 11. 2019 15:23 Jan Šlachta

Středeční galavečer patřil opět vyhlášení cen FSA, které se každoročně udělují za mimořádné nápady i výsledky v oblasti firemního nákupu a veřejných zakázek. O novém formátu soutěže i minimálních rozdílech mezi oceněnými ještě bude řeč, nyní je čas představit vítěze jednotlivých kategorií:

IDEA (firmy) - 1. místo: Radoslav Delina, 2. místo: Jan Vašek, 3. místo: innogy ČR
IDEA (instituce) - 1. místo: festival eBF, 2. místo: Moravský Krumlov 3. místo: město Leopoldov
TREND (firmy) - 1. místo: innogy ČR, 2. místo: Asahi, 3. místo: Ray Service
TREND (instituce) - 1. místo: Banskobystrický kraj, 2. místo: Masarykova univerzita v Brně, 3. místo: Moravskoslezský kraj
MASTER (firmy) - 1. místo: Tomáš Veit (Asahi), 2. místo: Zdeněk Pytlíček (innogy ČR), 3. místo: Martin Olejník (Ray Service)
MASTER (instituce) - 1. místo: Zuzana Krajčovičová (Úrad pre verejné obstarávanie), 2. místo: Ondrej Kuruc (Ministerstvo zdravotnictví SR), 3. místo: Naďa Voráčová (Masarykova univerzita v Brně)

Ještě jednou gratulujeme a zvlášť děkujeme i za ocenění pro náš společný festival v kategorii IDEA!


Nová výzva pro nákup? Třeba udržitelnost

07LIS

Nová výzva pro nákup? Třeba udržitelnost

07. 11. 2019 15:18 Jan Šlachta

Na to jak, kam a proč se posouvá role nákupu, se zaměřila středeční Asahi stage, kterou má tradičně na starost Tomáš Veit. O novém pojetí nákupu společně s ním mluvili spíkři se zkušenostmi z různých zemí a různých byznysů. Éterem rezonovalo mnoho témat, z nichž zaujala třeba udržitelnost, o kterou se stále více zajímají firmy i veřejný sektor. Také nákupčí jsou proto v praxi stavěni před rozhodnutí, jaké komodity nakupovat, aby chránili klima či životní prostředí, ve kterém jejich firmy podnikají.


Přímý pohled do jádra nákupu

06LIS

Přímý pohled do jádra nákupu

06. 11. 2019 15:16 Jan Šlachta

Hodně o tom, jak blízko k sobě mají lidé na malých scénách, řekl i program sestavený Janem Vaškem. V „narovské“ Praktik aréně si pěkně jako ve škole rozesadil účastníky ke stolům, u kterých se rozebírala jednotlivá témata. Příkladem budiž vyjednávání s dodavateli se zaměřením na řešení, která v praxi opravdu fungují a naopak. Bylo to zasvěcené, vtipné a poučné pro nákupčí z firem i institucí, kteří se mimo jiné dozvěděli, že klíčové je, aby člověk vždy dělal věci, jak nejlépe umí.


Potlesk pro Petera Kraljiče

06LIS

Potlesk pro Petera Kraljiče

06. 11. 2019 15:15 Jan Šlachta

Potlesk pro Petera Kraljiče Těšili jsme se, že na eBF opět vystoupí legenda firemního nákupu Peter Kraljič, který se podílel na dramaturgii sedmé scény v Divadle loutek. Bohužel ze zdravotních důvodů za námi do Ostravy nepřijede, což nás moc mrzí. Přejeme brzké uzdravení a na dálku posíláme potlesk a povzbuzení, ať je zase dobře.


Ostrava je centrum inovativního myšlení

06LIS

Ostrava je centrum inovativního myšlení

06. 11. 2019 15:13 Jan Šlachta

Vždy moc rádi mezi námi vidíme partnery, kteří myšlenku eBF podporují a každoročně pomáhají s rozvojem našeho festivalu. Povzbudivé je, že i oni vzájemnou přitažlivost potvrzují. „Jsem moc rád, že akce jako eBF probíhá a že je i díky ní Ostrava vnímána jako centrum inovativního myšlení,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza během slavnostního zahájení, které bylo poprvé v historii živě přenášeno na všechny festivalové scény.


Ať vás to u nás baví!

06LIS

Ať vás to u nás baví!

06. 11. 2019 15:12 Jan Šlachta

Hned při zahájení letošního 15. ročníku jsme si připomenuli, že eBF je tady i proto, aby šířilo inovace a nové nápady. Potvrzujeme to mimo jiné tím, že máme festivalovou aplikaci, která vás provede celým programem. Věříme, že i díky tomu bude eBF, které krapet přerostlo rozměr odborné konference, ještě lepší a přívětivější. „Ať vás to u nás baví,“ přál si na úvod ředitel eBF Milan Kaplan.


Krásné je být SPOLU

06LIS

Krásné je být SPOLU

06. 11. 2019 15:11 Jan Šlachta

Spolu jsme po roce začali tím, co nás baví, když zrovna nejsme v práci. Úterní vernisáž 5. ročníku výstavy maleb, kreseb, fotografií, soch a dalších výtvarných děl ukázala, jak umělecky tvůrčí a nápadití jedinci mezi námi jsou. Výstavu letos ozvláštnila i díla profesionálních umělců z rodiny Kitzbergerů a ostravského kreslíře Vaška Šípoše, který nad SPOLU převzal záštitu a hlavně ji ozdobil unikátními karikaturami našich spíkrů. Tak se přijďte podívat, na Dlouhé č. 6 je otevřeno až do pátku!


PETER KRALJIČ V OSTRAVĚ!!!

19SRP

PETER KRALJIČ V OSTRAVĚ!!!

19. 08. 2019 10:18 Jan Šlachta

Sedmou scénu jsme na základě příslibu ze Slovinska naplánovali už před půl rokem a pojmenovali KRALJIČ STAGE. Nákupní legenda Peter Kraljič, pokud se nezastaví královna, je nejvýznamnějším hostem letošního eBF, a to stojí za to vyzvednout. Na dramaturgii a moderování scény se bude podílet osobně ve spolupráci s Martinem Zelinkou ze Siemensu. Dvojice se dohodla, že chce méně slidů a víc diskuzí a dalších interakcí s lidmi v sále. Těší se. Teď si vybírají správné hosty z různých ekonomických prostředí. VYPADÁ TO DOBŘE!


SPOLU už popáté...

01SRP

SPOLU už popáté...

01. 08. 2019 11:38 Jan Šlachta

Nákupní festival eBF vlastně nezačíná ve středu (6.11.) ráno přivítáním účastníků, ale už v úterý večer vernisáží výstavy TOGETHER – SPOLU. Ta je sestavená z výtvarných prací účastníků akce, jejích organizátorů a dalších nákupců nebo zakázkářů z několika zemí EU, kteří nemohli osobně přijet.


Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE