Novinky


Je Category Management běh na dlouhou trať?

10ZAŘ

Je Category Management běh na dlouhou trať?

10. 09. 2018 15:36 Jan Šlachta

Martin Zelinka, vyhlášený expert korporátního nákupu a jeho řízení, který se šarmem a odborností sobě vlastní dramaturgicky povede blok témat o „category managementu“ na středečním Hyde Park Stage. Své zkušenosti s implementací nových elektronických nákupních nástrojů a jejich zavádění do interních procesů firmy dnes uplatňuje ve společnosti Siemens, kde působí na pozici ředitele nákupu. Stejně jako ve své profesi, tak i ve volném čase se věnuje běhům na dlouhé tratě, a to doslova. Loni si vyzkoušel Budapešťský maratón a my jsme zvědaví, jestli se také zapojí do ranního Malcolmova běhu Ostravou :-).


Autenticita šesté scény

10ZAŘ

Autenticita šesté scény

10. 09. 2018 14:59 Jan Šlachta

Máme velkou radost, že jednu z novinek letošního eBF, Šestou scénu v Divadle loutek, dramaturgicky povede právě Karel Otýs. „Největší přínos Šesté scény vidím ve sdílení autentických příběhů přednášejících, a to včetně jejich úspěchů i chyb,“ říká zkušený lektor a konzultant, kterému se před pár měsíci „narodila“ nová vzdělávací společnost Amplio. Kromě toho, že úspěšně pomáhá nákupním a obchodním týmům, je náš již tradiční host extrémním příznivcem svobody a nezávislosti. Považuje se za introverta, přesto však velmi rád vypráví příběhy. Třeba o tom, jak se žije v energeticky nezávislém domě. „Můj život, vzhledem k jeho neobvyklosti, většinou lidi zajímá,“ dodává. Nás taky!


Rozšiřujeme tým dramaturgů eBF

30SRP

Rozšiřujeme tým dramaturgů eBF

30. 08. 2018 14:07 Jan Šlachta

Zapotili jsme se vážně hodně u předloňského nápadu vybrat pro jednotlivé tematické bloky samostatné dramaturgy – moderátory z řad úspěšných nákupců nebo zadavatelů zakázek. Nikdo si toho ani pořádně nevšiml, a přitom to byla hodně velká změna ze které se hned loni stal trend. Automatismus, o kterém se nediskutuje. Na to, s jakou ostražitostí a obavami jsme ten krok dělali, to dopadlo celé úžasně. Jasně, že občas někde něco nevyšlo úplně podle plánu, ale celkově program a jeho opravdovost poskočila nahoru. Tenhle rok přidáváme plyn a hledáme v nákupním a zakázkářském světě nové dramaturgy nejen pro programové bloky, ale celé scény listopadového eBF. Víc hlav, víc srdcí, víc nápadů, nová energie, další inovace.


EUPLAT podporuje myšlenku Fair Sourcing Awards

27SRP

EUPLAT podporuje myšlenku Fair Sourcing Awards

27. 08. 2018 14:08 Jan Šlachta

Evropská asociace poskytovatelů elektronických nástrojů pro veřejné zakázky EUPLAT prosazuje a šíří myšlenku férového eTenderingu. Letos proto podpoří soutěž Fair Sourcing Awards (FSA), ocenění za úspěchy v oblasti elektronizace nákupu a veřejných zakázek, kterou organizuje česká a slovenská asociace uživatelů eNástrojů APUEN.


Díky, že jste s námi!

20BŘE

Díky, že jste s námi!

20. 03. 2018 09:36 Martin Šugra

Jsme moc rádi, že také letošní ročník eBF pro vás budeme moci připravit pod záštitou ředitele Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáše Kotyzy. Děkujeme za podporu!


eBF mělo štědré Vánoce

02LED

eBF mělo štědré Vánoce

02. 01. 2018 14:02 Jan Šlachta

Na zvýhodněnou registraci "Vánoční ptáčci" se přihlásilo hned několik desítek věrných, kteří věří, že i pro letošek sestavíme kvalitní program. Děkujeme za důveru a v letošním roce přejeme vám, vašim rodinám i pracovním kolektivům hodně štěstí, lásky i pracovních úspěchů.


Stihl Kája Otýs všechno?

14LIS

Stihl Kája Otýs všechno?

14. 11. 2017 09:46 Jan Šlachta

To nevíme. A nevíme ani to jestli se před eBF stihl naklonovat :) Víme však jak letošní ročník hodnotí, v čem ho považuje za vyjímečný a co byl pro něj vrchol konference. Dozvěděli jsme se to u něj na blogu v článku s názvem eBF 4.0.


Tečka

13LIS

Tečka

13. 11. 2017 11:52 Jan Šlachta

Na eBF letos zaznělo zhruba sto přednášek, které byly plné faktů i moudrých slov. Každého oslovilo něco jiného, ale spoustu lidí spolehlivě odboural nadhled Petera Kraljiče, jehož jsme právem označili za legendu managementu nákupu.

Na pódium přišel s velkým příběhem, se slovy o globalizaci, o konkurenceschopnosti, o strategické roli nákupu, o důležitosti správných lídrů, o touze být lepší či o odvaze čelit výzvám a sdílet zkušenosti.

„Zamyslete se nad problémem a pak použijte zdravý rozum,“ rozloučil se radou do života. Děkujeme!


Přijeďte zase!!!

13LIS

Přijeďte zase!!!

13. 11. 2017 11:48 Jan Šlachta

Byli jste perfektní, precizní a díky vám má nákupčí tu nejlepší práci na světě! S pocity, že vše vyšlo, jak mělo, jsme se ve čtvrtek a následně s některými ještě v pátek při dlouhé kávě loučili.

„Je to dokonalost dovedená do geniality,“ komentovala Daša Paláková detailně propracovanou přípravu účastníků eBF. Jak vidno, z malých věcí vznikl velký celek, a to už potřinácté.

„Jsem moc rád, že se na sebe stále více těšíme. To je mimořádné. My si někdy říkáme, že to příště bude průšvih, ale vy nám dáváte možnost se pokaždé zlepšit, a za to děkujeme,“ dodal Milan Kaplan.


Vzájemná inspirace

13LIS

Vzájemná inspirace

13. 11. 2017 11:41 Jan Šlachta

Velmi podnětným prvkem letošního eBF bylo mimo jiné spojení řečníků z firemního a veřejného sektoru, k němuž došlo ve čtvrtek odpoledne na scénách Hyde Park a Praktik Aréna. Řešily se tam příklady toho, co lze z firem přenést do veřejného obstarávání.

Ano, firmy se s procesy a odpovědností mohou „párat“ o něco méně než instituce, které jsou z podstaty opatrnější, ale důležitá je vzájemná inspirace a přesné přihrávky. Třeba jako v podání Jaroslava Lexy a Mária Biňase, kteří šli ke kořenům problémů v ožehavém tématu stavebních zakázek.


Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE