Novinky


Tango s interním klientem

10SRP

Tango s interním klientem

10. 08. 2017 13:43 Jan Šlachta

Vztah s interním klientem je mnohdy velmi komplikovaný. Přirovnejme ho třeba k argentinskému tangu, zkušený nákupce musí znát všechny ty složité taneční figury, kroky a otočky, aby z tohoto spletitého vztahu odtančil se vzpřímenou hlavou. O tom jak elegantně řešit vztahy s interním klientem a o své mnohaleté zkušenosti z oblasti řízení nákupu a dodavatelského řetězce se přijede podělit Monika Weiss, šéfka nákupu společnosti British American Tobacco pro centrální Evropu.


Výzvy a vize Evropské komise

08SRP

Výzvy a vize Evropské komise

08. 08. 2017 13:32 Jan Šlachta

V programovém bloku „Dnešek a budoucnost eProcurementu v EU“ budou o současných trendech eProcurementu diskutovat čelní zástupci veřejných zakázek ze zemí, jež udávají zásadní směr v oblasti elektronizace v Evropě společně s Ivem Locatellim, který je vedoucím týmu v jednotce inovací a eProcurementu EC pro interní trh, průmysl a malé a střední podniky. Ivo Locatelli v programu zastoupí Nikitu Stampu, který se z pracovních důvodů musel omluvit.


Umění vyjednávat

02SRP

Umění vyjednávat

02. 08. 2017 15:50 Jan Šlachta

Špičky ve svém oboru – pánové Angus McIntosh a Miloš Olejník mají jednu společnou obdivuhodnou schopnost, a sice přetavit své hluboké negociační znalosti ve strhující přednášku. A také mají mnohaleté zkušenosti s nákupem ve velkých nadnárodních společnostech. Nedávno se Angus, coby přednášející na konferenci, setkal s názorem z publika, že vyjednávání se v dnešním světě řídí a bude řídit čím dál více automaticky. Přednáška bude o tom, jak je v dnešním světě moderního nákupu důležitá strategická schopnost nákupce umět vyjednávat a představí nám různé druhy vyjednávacích rolí v novém světě eProcurementu.


Umění specifikovat

31ČEC

Umění specifikovat

31. 07. 2017 13:39 Jan Šlachta

Nakupujete opravdu to, co chcete koupit? Postavte vedle sebe, na první pohled, dva úplně stejné pomeranče a vyberte ten, který má více šťavnaté dužiny a tím pádem i méně odpadu. Není to úplně jednoduché, ale jde to. O umění specifikace obtížných komodit přijede povyprávět Michal Kristiňák, mistr specifikace komodit, které se zdánlivě nedají porovnat.


Inspirující Peter Kraljič

28ČEC

Inspirující Peter Kraljič

28. 07. 2017 15:32 Jan Šlachta

Přítomnost osobnosti Petera Kraljiče na letošním festivalu eBF nás inspirovala k vytvoření celého programového bloku, který povede Honza Vašek. Na konkrétních příkladech z praxe se budou demonstrovat různé strategie pro jednotlivé kvadranty matice.


Ostravský Bolt Malcolm

28ČEC

Ostravský Bolt Malcolm

28. 07. 2017 15:29 Jan Šlachta

Běžíme s dobou a po loňských kladných ohlasech Malcolmových ranních běhů jsme se je i letos rozhodli zopakovat. Ráno se vstává pravou nohou, na obě se pak obouvají běžecké tenisky a vybíhá se na Malcolmem osvědčené běžecké trasy. Zkuste to taky. Je dokázáno, že okysličeným mozkům to lépe myslí.


Vernisáž SPOLU potřetí

28ČEC

Vernisáž SPOLU potřetí

28. 07. 2017 15:25 Jan Šlachta

Tohle neoficiální otevření celého našeho nákupního festivalu nás prostě baví! Už roky si všímáme, kolik je kolem nás lidí se smyslem pro krásu. Výstavou SPOLU chceme tyto kreativní a umělecké duše z nákupu a veřejných zakázek spojovat. Vernisáž výstavy SPOLU proběhne v úterý 7. 11. v 19 hodin v předvečer konání konference.


Helsinská eKatalogová inspirace

28ČEC

Helsinská eKatalogová inspirace

28. 07. 2017 15:21 Jan Šlachta

eKatalogy jsou jednoznačně trendem současného světa eProcurementu, a kdybychom měli jmenovat národy, které jsou současnými eKatalogovými leadry pro oblast veřejné sféry, jsou to Italové a Finové. A právě z finského hlavního města přijede e Katalogy, určené institucím, které však mohou být vhodnou inspirací i pro firmy, představit Timo Ratanen, člověk který má nemalé zkušenosti z oblasti eProcurementu na mezinárodní úrovni.


Programový line-up

28ČEC

Programový line-up

28. 07. 2017 15:17 Jan Šlachta

Děkujeme za váš obrovský zájem, přízeň a důvěru v dramaturgii nákupního festivalu eBF. Téměř třetina lístků už je pryč a to bez zveřejnění programového line-upu, na kterém v současné chvíli pracujeme. Můžeme slíbit jediné – bude vás to zajímat a bavit! Velká jména z oblasti nákupu a elektronizace VZ - programový line-up již brzy.


HOLLAND pro všechny

28ČEC

HOLLAND pro všechny

28. 07. 2017 15:14 Jan Šlachta

Včera proběhla zatím asi největší eAukce typu HOLLAND v hodnotě kolem 1 mil. EUR. Místo tulipánů šlo o složitější technologie. Úspora v řádech deseti tisíců EUR byla povzbuzením do dalších aukcí tohoto typu a důkazem, že každý z aukčních typů má své využití a je třeba s těmito možnostmi počítat už při plánování strategie nákupu.


Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE