Přednášející

Ivo Locatelli

Ivo Locatelli

Významný mezinárodní rozměr přednáškám a diskuzím na nákupním festivalu eBF už tradičně dodává účast specialistů z institucí Evropské unie. Ivo Locatelli bude konkrétně zastupovat tým věnující se inovacím a elektronizaci veřejných zakázek na Generálním ředitelství Evropské komise pro interní trh, průmysl, podniky a SME’s, kde pracuje již od roku 2012. Jeho zkušenosti jsou skutečně obrovské, jelikož v Evropské komisi působí již od roku 1992. Zabýval se mimo jiné regulací elektronických komunikací či problematikou e-zdraví.

Profesní profil

Róbert Obmaščík

Róbert Obmaščík

Zasvěcený pohled do nákupních procesů velkých společností nabídne také Róbert Obmaščík, který během své velice pestré profesní kariéry prošel řadou manažerských pozic. Od roku 2013 pracuje v evropském nákupním oddělení společnosti Pall International na pozici „Strategic Sourcing Manager“. Předtím se věnoval například mezinárodnímu řízení veřejných zakázek ve společnosti Lenovo, ale byl také ředitelem nákupu v kopřivnické Tatře či asistentem generálního ředitele pro společné podniky ve východní Evropě ve společnosti Molex.

Profesní profil

Michal Kristiňák

Michal Kristiňák

Kde vládne chaos, a scházejí pravidla, musí jednoho dne nastoupit řád a systematičnost. Jinak není možné se posunout dál. Své o tom ví Michal Kristiňák, právník, který má bohaté profesní zkušenosti z oblasti logistiky a nákupu. V minulých letech stál u rozvoje nákupních a právních týmů energetických a gastronomických společností, jako je například Medusa Group, kde díky elektronizaci a centralizaci nákupu dosáhli výrazných úspor. V současnosti pracuje jako „Procurement manager“ ve společnosti Amazon Fulfillment Slovakia.

Profesní profil

Angus McIntosh

Angus McIntosh

Mnoho účastníků nákupního festivalu eBF bude bezesporu zvědavo na přednášku, se kterou do Ostravy přijede Angus McIntosh. Dříve výkonný prezident pro nákup ve společnosti Mars Petcare v Evropě či ředitel globálního nákupu v nadnárodní společnosti Beiersdorf, do které patří známé značky typu Nivea či Labello. Těžká váha z oblasti firemního nákupu v současnosti přešla do role nezávislého konzultanta, který pomáhá firmám zlepšit jejich strategické zdroje a vyjednávací schopnosti.

Profesní profil

Timo Rantanen

Timo Rantanen

Pokud chcete dojít až ke kořenům centrálního zadávání veřejných zakázek ve Finsku, vezměte si za průvodce Timo Rantanena, který je v oboru opravdovým profíkem. V oblasti finského i mezinárodního eProcurementu se vyzná jako málokdo. Už v roce 2005 se stal ředitelem vládního zadávání veřejných zakázek v informačních a komunikačních technologiích. Své zkušenosti však předával také v Chorvatsku, Gruzii, Řecku, Makedonii či Turecku prostřednictvím OECD, Světové banky a Evropské komise. Nyní má na starost digitalizaci veřejných zakázek ve finské vládě.

Profesní profil

Tomáš Veit

Tomáš Veit

Dokázal rozhýbat dění nejen v oblasti e-sourcingu v pivovarnickém gigantu SAB Miller, který byl do letoška vlastníkem Plzeňského Prazdroje. Z pozice „Head of Procurement Western&Central Europe“ zodpovídá Tomáš Veit za lokální týmy a nákupní aktivity ve vybraných evropských zemích. Profesně se zaměřuje především na zvyšování efektivity lokálních operativních týmů včetně měření jejich výkonu, zavádění jednotné IT infrastruktury, rozvoje e-sourcingu a taktických „spot-buy“ aktivit.

Profesní profil

Steve Robinson

Steve Robinson

Jestliže se někdo ve volném čase s nadšením věnuje fotbalové trenéřině a je zároveň nadějným surfařem a hlavním baskytaristou v heavymetalové skupině, může jej to předurčovat k úspěchu v kolektivu i k dosažení individuálních cílů. Takovým příkladem je Steve Robinson, od roku 2005 vedoucí Veřejných zakázek Rady města Cardiff, kde se mu povedlo vytvořit mnohokrát oceňovaný tým, který je považován za nositele dobré praxe v oblasti zadávání veřejných zakázek v celém Walesu.

Profesní profil

Dean Corbisiero

Dean Corbisiero

Vášnivým cestovatelem, milovníkem dobrého jídla a vína a talentovaným, i když poněkud excentrickým brankářem, tím vším je Dean Corbisiero, inovátorsky zaměřený člen týmu Veřejných zakázek Rady města Cardiff. Ve veřejném sektoru realizovali projekty, které jsou v rámci Walesu považovány za průkopnické. V instituci, která každoročně vydá přes 350 milionů liber za nákup zboží, služeb a prací, dokázali elektronizací nákupních procesů výrazně snížit náklady, a to i v náročných službách, jako je přeprava dětí do školy či ubytování seniorů.

Profesní profil

Ama Eyo

Ama Eyo

Pravidelnou účastnicí a jednou z významných zahraničních přednášejících nákupního festivalu eBF se v posledních letech stala Ama Eyo. Programová ředitelka magisterského studia práva pro oblast zákona o zadávání veřejných zakázek na Univerzitě Bangor ve Walesu. Vzhledem k hlubokému zájmu o obor se však věnuje také práci v Britsko-čínském výzkumném centru pro zákony o zadávání veřejných zakázek a současně v Africkém oddělení pro regulaci veřejných zakázek na Univerzitě Stellenbosch v Jižní Africe.

Profesní profil

Jan Zahálka

Jan Zahálka

Bezpečně se s ním můžete setkat všude tam, kde jde o aktivní podporu a prohlubování znalostí v oblasti veřejných zakázek, elektronizace a využívání eAukcí při hodnocení dodavatelských nabídek. Jan Zahálka je právním expertem společnosti re-medical se specializací na zdravotnictví a hlavně na agendu úhrad a problematiku zdravotnických prostředků. V rámci poskytování poradenství zákonodárcům navrhl a prosadil „uživatelskou novelizaci“ zákona o veřejných zakázkách.

Profesní profil

Zdeněk Pytlíček

Zdeněk Pytlíček

Možná trochu překvapí, že doménou práce Zdeňka Pytlíčka, který si prošel pozicemi od nákupčího až po stratéga, jsou veškeré nákupní činnosti, při kterých se „nenakupuje“. Ve společnosti Innogy se momentálně zaměřuje na nákupní legislativu, procesy a systémy. Příklad? Od loňského roku provozují systém, který umožňuje předkvalifikaci dodavatelů a ve výsledku dosahování významných úspor při výstavbě plynárenských sítí. Ve vítězných cenách to dělá až 90 milionů eur za rok.

Profesní profil

Daša Paláková

Daša Paláková

Ředitelka odboru veřejných zakázek na slovenském Ministerstvu vnitra s oblibou říká, že pokud byste zapíchli špendlík všude, kde pracoviště jejího zaměstnavatele potřebují nakupovat komodity, vznikl by ježek ve tvaru Slovenské republiky. Z toho vyplývá, že odborné znalosti Daši Palákové musejí být pořádně husté. A také, že jsou. V oboru veřejných zakázek se pohybuje od roku 2006 a mimo jiné se podílela na úspěšném zavedení projektu Elektronického kontraktačního systému.

Profesní profil

Miloš Olejník

Miloš Olejník

Pokud má někdo za sebou více než dvacet let praxe v nadnárodních firmách typu Ikea, innogy či Makro, může na nákupních konferencích mluvit doslova o učebnicových příkladech. Miloš Olejník, v současnosti na pozici Headquarter Procurement Leader ve společnosti HB Reavis, patří přesně do této kategorie zkušených profesionálů. Je velkým propagátorem elektronických nákupů a zastáncem maximální transparentnosti v procesu výběrových řízení.

Profesní profil

Zvonimir Jukić

Zvonimir Jukić

Jako člen pracovní skupiny, která krok za krokem budovala nový systém i legislativní rámec, se Zvonimir Jukić podílel na vývoji elektronického zadávání veřejných zakázek v Chorvatsku. Ze Záhřebu, kde pracuje jako vedoucí právně-vzdělávacího oddělení v Národních novinách a je současně členem týmu zabývajícího se rozvojem elektronického publikování a e-tenderů, přijede do Ostravy opět po roce. Podělí se také o nové zkušenosti získané díky praxi školitele.

Profesní profil

Jaroslav Kračún

Jaroslav Kračún

Specialista na mezinárodní obchodní právo a legislativu a inovace veřejných zakázek a jejich uplatňování v České a Slovenské republice přiveze do Ostravy praxi evropských rozměrů. Jaroslav Kračún se totiž již od roku 2008 na generálním ředitelství Evropské komise zabývá vnitřním trhem, průmyslem, podnikáním a malými a středními podniky. Bez zajímavosti ovšem nejsou ani jeho teoretické znalosti, které získával například na pařížské Sorbonně či na univerzitě ve Štrasburku.

Profesní profil

Peter Kraljič

Peter Kraljič

Žijící legenda nákupu Peter Kraljič bude speciálním hostem letošního eBF. Všichni velitelé nákupních týmů se setkali s jeho „metodou nákupního portfolia“, která je spíše známá jako Kraljičova matice. Na eBF uslyšíme výklad matice z pohledu jejího autora s odstupem 30-ti let. 2 500 citací v nejprestižnějších časopisech jsou vysvětlením toho, proč je Peter Kraljič považován za oborovou ikonu ve světovém měřítku, která se stala základním stavebním kamenem pro celý nákup a jeho budoucnost.

Profesní profil

Alena Ševčíková

Alena Ševčíková

S nadsázkou přiznává, že s veřejnými zakázkami a eAukcemi žije v manželském vztahu. Je to zkrátka svět, který se pro Alenu Ševčíkovou, vedoucí oddělení nákupu a veřejných zakázek v Nemocnici Nové Město na Moravě, stal velkým koníčkem. Přestože někdy přináší radost i hořkost zároveň, věří, že je třeba vždy překonávat překážky a jít dál. Ostatně, jako žena, která dokázala zejména na zakázkách investičního charakteru ušetřit řádově desítky milionů korun, dobře ví, jak čelit těžkým výzvám.

Profesní profil

Martin Zelinka

Martin Zelinka

Perfektním důkazem, že se na ostravském eBF pravidelně potkávají ti největší hráči tuzemského i globálního nákupu, je účast zástupce společnosti Siemens. Za nadnárodní koncern opět vystoupí Martin Zelinka, ředitel nákupu divize Power&Gas Česká republika, který je uznávaným odborníkem na centralizaci nákupu a řízení projektů v oblasti zavádění nových nákupních nástrojů a procesů. V minulosti jej zásadně ovlivnilo také působení v nákupních týmech skupiny RWE.

Profesní profil

Alena Vačkářová

Alena Vačkářová

Pro městskou či obecní samosprávu je vždy darem z nebes, pokud se může spolehnout na právníka se zkušeností v řešení majetkoprávních vztahů u investičních akcí a s odbornou praxí v oboru zadávání veřejných zakázek, dotační politiky, poskytování veřejné podpory či zadávacího řízení dle evropských směrnic. Právě taková je odborná průprava Aleny Vačkářové, která od roku 2002 pracuje v odboru investic města Olomouce.

Profesní profil

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

Nenapravitelný optimista, který věří, že na Slovensku se dá nakupovat vtipně, zajímavě, a zároveň i hospodárně a v souladu se zákonem. Se svým týmem to Jaroslav Lexa dokázal jako ředitel odboru veřejných zakázek na MPSVaR SR, kde za rok ušetřil více než 5 milionů eur. Píše smlouvy, námitky, články, knihy a někdy dávno i blogoval. Jako školitel v oblasti veřejných zakázek dokáže lidem vysvětlit, kde v zákoně se nachází zdravý selský rozum. Je spoluzakladatelem slovenského APUeNu.

Profesní profil

Jaap Strating

Jaap Strating

V Česku často a rádi hovoříme o tom, že vzorem ve správě věcí veřejných nám může být Nizozemsko. Země, která je plná lidí s myslí otevřenou pro originální nápady a inovace. Do Ostravy nás o tom přijede přesvědčit Jaap Strating, který je ředitelem nákupu města Eindhoven, kde se v posledních letech věnoval převážně zlepšování procesů kolem veřejných zakázek. Jeho přednáška tak bude pozvánkou do bašty inovací, ve které se perfektně experimentuje.

Profesní profil

Mário Biňas

Mário Biňas

Říká o sobě, že je hráč, který velmi rád vypráví. Také proto Mário Biňas přednáší na téma e-Procurementu, kterému se věnuje od roku 2013, kdy způsobil doslova revoluci v elektronickém nákupu ve společnosti BILLA Slovensko. Vytvořil vzor, který umožnil provádět online aukce a tendry pro všechna firemní oddělení a který se prosadil v celé nadnárodní skupině. Dříve pracoval pro firmy GFK, Centire a Slovnaft, kde se zabýval analytikou a controllingem. V současnosti se věnuje budování vlastní společnosti, která pomáhá s elektronizací nákupu malým, středním i velkým podnikům.

Profesní profil

Jan Vašek

Jan Vašek

Být na nákupní konferenci a propásnout vystoupení Jana Vaška, který patří ke špičkám oboru řízení nákupu, je prostě hřích. Inspirující, energický a v přiměřené míře zábavný řečník dovede nabyté zkušenosti výborně předávat studentům i praktikům. Jeho umění vtáhnout publikum do problematiky vychází z nákupní praxe ve společnostech Toyota, Inergy, Automotive Lighting a Swiss Krono. V současné době přednáší na VŠB-TU Ostrava.

Profesní profil

Milan Kaplan

Milan Kaplan

Marketingový specialista, konzultant a vedoucí projektu PROEBIZ, který své zkušenosti prezentuje na konferencích v Česku, na Slovensku a v Polsku. V devadesátých letech Milan Kaplan založil firmu NAR specializující se na marketingové procesy v průmyslových podnicích. Následně začala vyvíjet a prosazovat v praxi e-bizové technologie, jako je výběr dodavatelů formou eAukce a elektronizace nákupních procesů. Projekt, který dostal název PROEBIZ, je nyní nejrozšířenějším eAukčním prostředím a zdrojem know-how v celé střední Evropě.

Profesní profil

Ondrej Jombík

Ondrej Jombík

Má-li elektronický nákup své věrozvěsty, musí mít v jejich řadách své čestné místo také Ondrej Jombík, který prakticky za všech okolností prosazuje maximální elektronizaci, transparentnost celého nákupního procesu a tvorbu kvalifikačních systémů pro dodavatele. Jakožto vedoucí úseku logistiky energetické společnosti Západoslovenská energetika, kde pracuje od roku 1998, zastává názor, že právě eAukce dokázaly trh z velké míry očistit od metod divokého kapitalismu 90. let. Díky své specializaci je v koncernu E.ON členem „Corporate supply Chain“ a „Grid BAP“.

Profesní profil

Mario Vecchia

Mario Vecchia

S Italem z Milána, který žije přes deset let v Praze a který se považuje téměř za Čecha, i když čeština je pro něj stále nepřekonatelným oříškem, dorazí do Ostravy silná nákupní energie. Mario Vecchia, který aktuálně pracuje pro pivovarský koncern Asahi Breweries Europe jako sourcing specialista v rámci projektu Capex, se totiž netají tím, že jej obzvláště baví „přetahování se“ s dodavateli. A jeho další koníčky? Šachy, fotbal a těstoviny, samozřejmě! Milovník cestování a setkávání se s novými lidmi je vždy připraven na nové výzvy a na našem nákupním festivalu tomu nebude jinak.

Profesní profil

Václav Pelouch

Václav Pelouch

Detailní znalosti a práce v atraktivním a náročném prostředí. Tak by se dala ve stručnosti shrnout vizitka Václava Peloucha, který se dokonale orientuje v provozu, správě a údržbě Národního divadla, kde pracuje od roku 1998. Vystřídal různé pozice a v letech 2012 až 2013 byl pověřen jeho řízením. V současnosti je ředitelem technickoprovozní správy, která zajišťuje přípravu a realizaci investičních akcí a veřejných zakázek. O čerstvé poznatky z praxe se může podělit díky probíhající rekonstrukci historické a provozní budovy Státní opery, kde je za Národní divadlo vedoucím realizačního týmu.

Profesní profil

Peter Majtán

Peter Majtán

Jakožto velký zastánce moderního nákupu s důrazem na lidský přístup a analytické myšlení bude v Ostravě přednášet Peter Majtán, jehož motivací je být zkrátka lepší. Krédo? „Push the sky away“ (Nick Cave). Absolvent bratislavské Ekonomické univerzity začal kariéru ve společnosti Slovnaft, kde si postupně prošel oblastmi nákupu služeb, projektového nákupu a nákupu údržby (MRO). Momentálně působí na pozici manažera nákupu pro slovenský, český, rakouský a polský trh v rámci „Flagship Slovnaft“, která patří do skupiny MOL.

Profesní profil

Ctirad Fischer

Ctirad Fischer

Vzorový příklad odborníka s úspěšnou kariérou na řadě prestižních adres. Ctirad Fischer se vždycky zabýval především logistikou a nákupem včetně doprovodných služeb, jako je facility či fleet management. Na manažerských pozicích obsáhl prakticky všechny druhy společností od výrobních jako například Celestica, až po obchodní jako Makro, Rexel nebo Kooperativa. Jistě však bude mít hodně co říct také k řízení nákupních procesů a zadávání veřejných zakázek spojených se správou a provozem budov, jelikož aktuálně zastává pozici controlling & procurement managera ve společnosti Centra.

Profesní profil

Mateusz Borowiecki

Mateusz Borowiecki

O tom, že své o vedení nákupů, consultingu a sourcingu vědí také v sousedním Polsku, bezesporu přesvědčí Mateusz Borowiecki. Odborník s opravdu širokým záběrem, který má více než patnáctileté zkušenosti s mezinárodními projekty, a to včetně IT projektů, jako jsou zavádění nákupních systémů různých výrobců. Pravidelně přednáší na nákupních konferencích, publikuje o korporátních nákupech a působí také jako lektor postgraduálních studií na ALK ve Varšavě a na VSB ve Vratislavi.

Profesní profil

Will Beattie

Will Beattie

Will je generálním manažerem pro kontinentální Evropu v Chartered Institute of Procurement and Supply (neboli CIPS). Will je lídrem vyhledávání nových tržních příležitost a asistuje při zakládání nových poboček po celém světě. Je zodpovědný především za spolupráci s globálními, korporátními klienty na návrhu a vývoji řešení, která mají pomoci organizacím maximalizovat potenciál nákupu a dodavatelských řetězců, včetně rozvoje lidí a procesů. Je vášnivým obhájcem nákupní profese a zaměřuje se na rozvoj dovedností nákupních týmů.

Profesní profil

Kateřina Koláčková

Kateřina Koláčková

Svému poslání, které spočívá v mimořádně aktivní podpoře změn nákupního chování zadavatelů a zjednodušení a zrychlení nákupních procesů, se Kateřina Koláčková věnuje 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V oblasti elektronizace veřejných zakázek má rozhodně čím inspirovat. Vždyť od roku 2006 ve své společnosti Otidea proškolila více než 10 tisíc zadavatelů a úspěšně realizovala tendry převyšující hodnotu 5 miliard korun.

Profesní profil

Monika Weiss

Monika Weiss

Prostředí globálního byznysu budeme moci v Ostravě poznat také díky přednášce Moniky Weiss, která je vedoucí oddělení nákupu v polské pobočce nadnárodní společnosti British American Tobacco. Protože se od počátku své kariéry úspěšně zabývá řízením nákupu a dodavatelských řetězců, řadí se mezi zkušené manažerky, které s přehledem zvládají velké transformační projekty. Věnuje se zejména transformaci nákupu a integraci nákupních činností ve 13 zemích střední a východní Evropy.

Profesní profil

Dmitry Shubenko

Dmitry Shubenko

Pokud budete chtít získat co nejvíce informací o tom, jak se tvoří nákupní organizace od samotných základů a jaké to je pracovat v turbulentním prostředí globálních firem, přijměte pozvání na přednášku, s kterou do Ostravy přijede Dmitry Shubenko. Kvalifikovaný sourcing a procurement manažer sbíral zkušenosti hned v několika zemích a sférách podnikání, a to ve firmách jakými jsou Schneider Electric, Swedbank, Societe Generale a Sberbank Europe, kde zodpovídal za celou oblast procurementu a nákladového managementu.

Profesní profil

Jana Hybšová

Jana Hybšová

Veřejné zakázky v hodnotě několika miliard korun za rok má na starost Jana Hybšová, která pátým rokem působí na pozici vedoucí odboru veřejných zakázek v pražské Všeobecné fakultní nemocnici. V náročném sektoru tuzemského zdravotnictví přitom zúročuje své zkušenosti se všemi typy zadavatelů a soutěží, které získala během předchozí praxe. Veřejné zakázky jsou od počátku výhradním oborem jejího zájmu.

Profesní profil

Lukáš Ureš

Lukáš Ureš

Problematika veřejných zakázek ve vztahu k obnově a nákupu nového přístrojového vybavení patří mezi důležité provozní úkoly, které řeší ve Fakultní nemocnici Plzeň. Z pozice vedoucího „Obchodně-technického odboru“ je má na starost Lukáš Ureš, který tam pracuje od roku 2011. S elektronickými aukcemi se seznámil díky eAukčnímu systému PROEBIZ, který nejprve používal jako ekonomický náměstek u veřejných zakázek v režimu zákona č.137/2006 a následně také jako vedoucí „Oddělení přípravy a realizace veřejných zakázek“.

Profesní profil

Artur Fraj

Artur Fraj

Mnoho aktivit, avšak všechny směřující k oboru veřejných zakázek, vystihuje osobnost našeho dalšího řečníka, kterým je Artur Fraj. Obchodní ředitel letiště Vladislava Reymonta v polské Lodži je mimo jiné spolupracovníkem Centra pro Veřejné zakázky a partnerství mezi veřejnou a soukromou sférou na Fakultě práva a administrativy na Lodžské Univerzitě, kde v rámci postgraduálních studií přednáší o elektronizaci veřejných zakázek. Účastník řady vědeckých konferencí působil také jako poradce v polské televizi TVP.

Profesní profil

Jan Havlík

Jan Havlík

Pro každý festival je chloubou, když se na něm s radostí objevují stálice branže. Jednou z takových je i Jan Havlík, který již dvacet let působí jako tajemník města Žďár nad Sázavou. A to jednoduše proto, že ve veřejné správě zastává krédo „starat se o blaho obce a její majetek stejně jako o svůj vlastní“. Jelikož dobře ví, že i užitečný nástroj může být v nesprávných rukou pěkně nebezpečný, šíří správnou praxi v e-zadávání veřejných zakázek také jako externí lektor „Institute for International Research GmbH“. Ve volném čase mimo jiné čile publikuje, například v časopise Moderní obec.

Profesní profil

Jana Vrbová

Jana Vrbová

Systémová řešení v prostředí velkých koncernů charakterizují pracovní dráhu Jany Vrbové, která do světa nákupu vstoupila v roce 2004. Od té doby se mimo jiné podílela na zavedení e-aukčního systému ve společnosti Makro Cash&Carry. V posledních šesti letech se nejprve věnovala práci nákupčí v pekárenské firmě Penam skupiny Agrofert, v níž následně přešla do divize Centrálního nákupu, kde kromě společných výběrových řízení řeší také metodiku koncernového nakupování.

Profesní profil

Jana Dovičovičová

Jana Dovičovičová

Byznys má být o tvrdém a férovém jednání a korektních vztazích, což svým profesním štemplem ráda potvrdí Jana Dovičovičová, která vede nákupní tým ve slovenské společnosti Kooperativa. Po celý svůj pracovní život se věnuje výhradně nákupu. Nejprve to bylo ve společnosti Skanska, následně v letech 2009 až 2015 řídila nákup ve VÚB, tedy jedné z největších bank na Slovensku, kde se podílela na vytvoření aplikace centrálního registru smluv či každoroční optimalizaci nákladů.

Profesní profil

Stanislav Bogdanov

Stanislav Bogdanov

S cílem posouvat stále výš obecnou hranici kvality v oblasti zadávání veřejných zakázek se do Ostravy pravidelně vrací Stanislav Bogdanov. Na nákupním festivalu bude zastupovat nejvyšší úroveň státního řízení, jelikož je ředitelem odboru elektronizace veřejných zakázek a koncesí na Ministerstvu pro místní rozvoj. V minulosti se podílel na projektu Národního elektronického nástroje a byl také jeho hlavním školitelem.

Profesní profil

Martin Garaj

Martin Garaj

Má radši zdravý selský rozum než nekontrolovatelnou ruletu, v níž se točí miliardy eur. Zatímco jiným by se z takové tíhy podlomila kolena, Martina Garaje složité projekty, v nichž klade důraz na cenu i kvalitu zároveň, prostě baví. Jako ředitel úseku generálního ředitele a právník představenstva Dopravního podniku Bratislava prostřednictvím e-aukcí realizoval třeba nákup pohonných hmot v hodnotě 56 milionů eur či modernizaci vozového parku tramvají a trolejbusů. Vedle toho si rád najde čas také na psaní článků a komentářů na téma duševního vlastnictví či ochrany spotřebitele.

Profesní profil

Martina Gromová

Martina Gromová

Elektronizace zadávání veřejných zakázek a zakázek na informační a komunikační technologie je profesním hobby Martiny Gromové. A to již od roku 2005, kdy začala pracovat na slovenském státním „Úrade pre verejné obstarávanie“. Do Ostravy přijede jakožto zástupce odboru metodiky a elektronického zadávání veřejných zakázek, přičemž v této oblasti je vedoucí specializovaného samostatného oddělení.

Profesní profil

Tomáš Szabó

Tomáš Szabó

Na slovenském gastronomickém trhu je lídrem společnost Medusa Group, ve které jako finanční ředitel pracuje Tomáš Szabó. V Ostravě bude přednášet o tom, jak zlepšovat výkonnost a ziskovost téměř 50 provozů či jak přistupovat k řízení multifunkčního týmu finanční divize. K progresu jej vždy vedly jednoduché myšlenky, třeba ta o tom, že úspěch každé firmy závisí na týmovosti. Kvalitu, upřímnost a soudržnost považuje za základ každé spolupráce.

Profesní profil

Martin Růžička

Martin Růžička

Výrobní systémy a ryze české výrobní firmy, to je svět, ve kterém se dlouhodobě pohybuje Martin Růžička. Po studiích na Technické univerzitě v Liberci nastoupil do společnosti TOS VARNSDORF, kde se věnoval rozvoji systému řízení organizace. Poté přešel do čela výrobního závodu firmy HECKL, od roku 2010 působí ve společnosti PRECIOSA LIGHTING, kde vedl projektový tým, předvýrobu a tvorbu nové strategie firmy. Říká o sobě, že rád pracuje s lidmi a pro lidi. Proto také s oblibou přenáší své rozmanité know-how do nákupních procesů a efektivního propojování nákupu s interními klienty.

Profesní profil

Ľubomír Kubička

Ľubomír Kubička

Ospale působící atmosféru v branži obchodního a občanského práva po deseti letech vyměnil za dramatické prostředí veřejných zakázek. Vystudovaný právník Ľubomír Kubička nyní pracuje ve společnosti VO SK, kde se intenzivně zabývá zadáváním a realizací veřejných zakázek. Další sférou jeho bohatého profesního života je poradenská činnost, jejímž cílem je pomoc uchazečům o veřejné zakázky. Výzvám se však staví čelem i ve svém volném čase, který mu ještě zbývá. Snaží se totiž bojovat s nesmysly kolem nás.

Profesní profil

Anna Matuszewska

Anna Matuszewska

Letiště Vladislava Reymonta v polské Lodži je místem, kde se rozhodně nebojí zkoušet, čeho všeho lze dosáhnout díky elektronizaci nákupů. Jako vedoucí oddělení projektů a zakázek se eAukcím věnuje Anna Matuszewska. Od roku 2012 je členem týmu, který se zabývá veřejnými zakázkami a smlouvami a který letištní společnosti pomohl k výrazným úsporám. Uvidíme, zda se v Ostravě projeví také něco z její fascinace kulturou Polynésie. Sní totiž o tom, že si na Havaji zatančí „hula hula“ na pláži. Kromě toho je její soukromou vášní výroba háčkovaných panenek, kterými obdarovává své nejbližší.

Profesní profil

Pavel Hrnčíř

Pavel Hrnčíř

Odborníky, kteří rádi pracují na složitých případech, vítají všude s náručí otevřenou. Ostrava nebude výjimkou a Pavla Hrnčíře, který se posledních jedenáct let zabývá nákupem v bankovnictví a leasingové společnosti, s potěšením přijme do řad konferenčních řečníků. Téma? V aktuálním působišti v Equa bank má na starost veškeré dodavatelské vztahy a rád řeší komplikované případy se strategickým přínosem pro zadavatele, často je to v oblasti ICT a služeb. Kromě toho však věnuje hodně času také rozvoji lidí bez zkušeností s nákupem.

Profesní profil

Magdaléna Slámová

Magdaléna Slámová

Deset let sbírala zkušenosti v mezinárodních firmách, neziskových organizacích i na straně agentury, a to v oboru lidských zdrojů. V posledních čtyřech letech ovšem Magdaléna Slámová pracuje jako „Senior Procurement Officer“ ve společnosti Unilever. Kompletní nákup pro obchodní zastoupení v Čechách a na Slovensku je jejím každodenním chlebem a navíc se v současné době soustředí na zavedení udržitelného plánu rozvoje pro všechny dodavatele včetně globálních poskytovatelů služeb.

Profesní profil

Branislav Šarmír

Branislav Šarmír

S novinkami z bratrského Slovenska, se kterým si jazykově i filozoficky velmi dobře rozumíme, přijede do Ostravy Branislav Šarmír. Během profesní kariéry působil od roku 1996 ve velkých společnostech jako EuroTel, UPC, VÚB a IBM Slovensko. Řídicí pozice v oblasti marketingu, obchodu a služeb zákazníkům však v posledních šesti letech vyměnil za veřejné zakázky a nákup, které jsou jeho současným „džobem“ ve společnosti VO SK.

Profesní profil

Šárka Kalinová

Šárka Kalinová

Vyhodnocování výběrových řízení prostřednictvím multikritérií patří mezi oblíbené pracovní nástroje Šárky Kalinové, která momentálně působí ve funkci vedoucí strategického nákupu plzeňské společnosti Škoda Machine Tool. V rámci nákupu se zaměřuje na velké investiční celky a strategická výběrová řízení na služby. S aukčním portálem má bohaté zkušenosti, protože jejímu týmu se povedlo zavést systém napříč nákupem, kde byl využíván i pro velmi specifické kategorie.

Profesní profil

Zuzana Krajčovičová

Zuzana Krajčovičová

Nějaké námitky? Pokud někdo potřeboval v minulých letech poradit, jak se vypořádat s nástrahami veřejných zakázek na Slovensku, mohl se s důvěrou obrátit na Zuzanu Krajčovičovou. Od roku 2005 působí na „Úrade pre verejné obstarávanie“, kde se zabývala zejména legislativní činností, námitkami v procesu zadávání veřejných zakázek či ukládáním pokut za správní delikty. V letech 2006 až 2010 byla ředitelkou odboru rozhodování o námitkách, nyní je ředitelkou kanceláře rady úřadu.

Profesní profil

Martin Očkáš

Martin Očkáš

Určovat strategie a vést nákupní týmy je to hlavní, čím se dlouhodobě zabývá Martin Očkáš, který v současnosti pracuje na pozici vedoucího nákupu ve slovenské společnosti Svet zdravia. Specializuje se na nákup lékařských přístrojů, materiálů a léků, a to v rámci regionu východní Evropy. V minulosti se však věnoval také jinému odvětví, kdy deset let sbíral zkušenosti jakožto strategický nákupčí ve společnosti Tatra banka.

Profesní profil

Tamara Polláková

Tamara Polláková

Hezky krok za krokem se v nákupní branži prosazovala naše další řečnice Tamara Polláková, která od roku 2009 působí ve slovenské Všeobecné úvěrové bance, kde na odboru nákupu vede sekci veřejných zakázek z oblasti informačních a komunikačních technologií. V předchozích letech měla v oddělení nákupu možnost kariérně růst od pozice odběratele v oblasti informačních systémů až po senior nákupčího a manažera oddělení.

Profesní profil

Peter Antal

Peter Antal

Smělý vizionář, či chcete-li progresivně uvažující primátor, Peter Antal přiveze do Ostravy ze slovenského města Žiar nad Hronom řadu aktuálních novinek. Je totiž zároveň poslancem a předkladatelem novely zákona o veřejných zakázkách, která nabude účinnosti v listopadu letošního roku. Účastníky nákupního festivalu však obeznámí také s tím, jaké to je jít příkladem v oblasti elektronického zadávání veřejných zakázek či jak se plánují eAukce na autobusovou dopravu.

Profesní profil

Daniel Morys

Daniel Morys

Tvrdí, že Dopravní podnik Ostrava bude v roce 2021 nejmodernějším dopravním podnikem v Česku. Kdo? No přece náš další řečník Daniel Morys, který tradiční ostravskou městskou společnost vede od loňského roku. Touží mít nejnovější vozový park a nejmodernější nástroje a technologie pro maximální komfort a bezpečnost cestujících. Jako důkaz můžete brát úspěšně ukončenou soutěž na nákup 40 nových tramvají, která probíhala formou elektronické aukce.

Profesní profil

Petr Tomala

Petr Tomala

Realizaci modernizačních projektů v Dopravním podniku Ostrava má na starost Petr Tomala. Odborník s bezmála třicetiletou praxí, který se jakožto vedoucího odboru zabývá údržbou i obnovou vozového parku tramvají. Právě proto vedl projektový tým pro nákup 40 nových tramvají v hodnotě přes miliardu korun. Spolupracoval přitom nejen se svými kolegy, ale také s externími poradci, právníky a odborníky z firmy, která zprostředkovala elektronickou aukci.

Profesní profil

Vlastimil Fidler

Vlastimil Fidler

Je spoluautorem návrhu novely zákona o veřejných zakázkách a jako oborový metodik se věnuje také otázkám výkladu a aplikace zákona a přednáškové činnosti. S touto vizitkou k nám do Ostravy přijede Vlastimil Fidler, který aktuálně zastává funkci náměstka pro řízení sekce veřejného investování na Ministerstvu pro místní rozvoj. Původně vystudoval Pedagogickou a Právnickou fakultu Západočeské univerzity a pracovní zkušenosti postupně získával na různých pozicích Magistrátu města Plzně.

Profesní profil

Jan Novotný

Jan Novotný

Nudná úřednická práce? Kdepak, Jan Novotný považuje svoji činnost na pozici vedoucího oddělení metodiky veřejných zakázek na Ministerstvu školství, kde působí od roku 2013, za velice rozmanitou a objevnou. Aby také ne, když se podílí na připomínkách k legislativě, odpovídá za tvorbu interních předpisů, právních stanovisek či dohled nad zadávacími procesy u významných zakázek. Na nákupní festival eBF však přijede také s poznatky z jednání koordinační skupiny pro centrální nákup státu a pracovní skupiny pro transparentní veřejné zakázky.

Profesní profil

Marcela Turčanová

Marcela Turčanová

Každý, kdo chce naučit lidi, jak hospodárně nakupovat za státní peníze, musí být odvážný a trpělivý. A to je rozhodně i Marcela Turčanová, viceprezidentka slovenské asociace APUeN a také manažerka vzdělávací APUeN Akademie. S plným nasazením a osvětovými ambicemi se věnuje elektronizaci veřejných zakázek a vzdělávání nejen v oblasti práce se slovenským Elektronickým kontraktačním systémem. Nejlepší praktické počiny nominuje do soutěže FSA, kterou každoročně organizuje.

Profesní profil

Bronislav Neubauer

Bronislav Neubauer

Profesní znalosti v mezinárodních společnostech jako Valeo, Home Credit International, BSC Praha nebo GE Money Bank jsou jasným znakem odbornosti, která předurčuje k předávání zkušeností. Pořádně velký balík jich s sebou do Ostravy přiveze Bronislav Neubauer, který je specialistou „Procurement/Sourcing procesů“ se zaměřením na oblast financí a IT. V letech 2011 až 2016 vedl centrální nákup Raiffeisenbank a řídil její nákupy také v rámci celé střední Evropy. Nyní je ve stejné společnosti ředitelem divize Podpůrných služeb.

Profesní profil

Karel Otýs

Karel Otýs

Zkušený manažer nákupu, lektor a konzultant. Tím vším je Karel Otýs, který v roce 2011 odešel z vysoké manažerské pozice v nákupu a založil vlastní poradenskou a lektorskou praxi. S nadšením učí, sbližuje, radí, sdílí, diskutuje, motivuje, trénuje i koučuje nákupčí, manažery nákupu, ale i jejich interní klienty a občas i dodavatele. Umí hledat neotřelá řešení s důrazem na efektivnost a jednoduchost. I složitý problém dokáže rozložit na jednoduché srozumitelné molekuly.

Profesní profil

Jiří Róžański

Jiří Róžański

V minulých letech výrazně pomohl k tomu, že bývalá skupina RWE, dnes Innogy, naprosto běžně realizuje všechna výběrová řízení elektronickou formou. Podobný přínos nyní od Jiřího Róžańského očekává také společnost Xella CEE, kde zastává pozici vedoucího nákupu. Jakožto velký příznivec elektronických nástrojů umí zaujmout srozumitelností, názorností a přístupností prezentovaných témat pro širokou škálu publika.

Profesní profil

Jiří Šmela

Jiří Šmela

Fundovaný manažer, který je zodpovědný za Siemens SCM centrum sdílených služeb v Praze a Ostravě, kde pracuje okolo 300 lidí zaměřených na nákup a logistiku pro Německo, Českou republiku a celou střední a východní Evropu. To je Jiří Šmela, který pro světově proslulý koncern pracoval také v USA, Číně, Indii, Dánsku či Švýcarsku. Díky tomu může svým kolegům i účastníkům nákupního festivalu předat cenné poznatky od operativního a strategického nákupu, přes e-tržiště a e-sourcingové implementace, až po konzultační činnost pro externí zákazníky Siemens.

Profesní profil

Žaneta Vebrová

Žaneta Vebrová

Nákupní svět považuje za tak krásně rozmanitý, že každý den netuší, čím novým ji může překvapit. Žanetu Vebrovou můžeme bezesporu označit za další z nadšených propagátorek elektronizace nákupu. Od roku 1997 pracuje ve společnosti Korado, kde nejprve zastávala pozici hlavní účetní. Od roku 2012 se stará o výběrová řízení v nákupním týmu se zaměřením na služby a investice. Využívání elektronických nástrojů k vyjednávání či porovnávání dat je pro ni přirozenou volbou.

Profesní profil

Petra Vrbová

Petra Vrbová

Ve světě nákupu a nadnárodních koncernů se dokonale vyzná Petra Vrbová, která v prostředí globálních hráčů pracuje od roku 2004. Nejprve působila ve společnosti Nestlé Česko jako nákupčí služeb a nepřímých materiálů a jako specialista SAP nákupních modulů. Následně zastávala pozici manažera nákupu služeb a nepřímých materiálů. V současnosti zúročuje své schopnosti a dovednosti jako teamleader, a to v „Non-Core Commodity týmu“ ve společnosti innogy.

Profesní profil

Martin Wiederman

Martin Wiederman

Jako zkušený matador, který se v oblasti nákupu a řízení pohyboval ve společnostech Magneton Kroměříž, ŽDB Viadrus, Vítkovice a Legios, tvrdí, že nákupní realita bývá někdy absurdní. Podle Martina Wiedermana se tak například klidně můžete soudit i s tím, s kým celé roky děláte většinu svých obchodů. Procesní řízení, operační management a nákup jako proces jsou jeho životními koníčky, takže není divu, že se o znalosti rád podělí formou publikační i lektorské činnosti.

Profesní profil

Vojtěch Klézl

Vojtěch Klézl

Kdo jiný by měl prolamovat ledy mezi akademickou obcí a praxí než mladí a progresivní odborníci? Jedním z nich je i Vojtěch Klézl, který na problematiku nákupu a eAukcí nahlíží nejen optikou odborného asistenta z ostravské Katedry marketingu a obchodu. Více o tom, jak se daří plnit obtížný úkol sbližování dvou tak trochu nepochopených světů, napoví jeho přednáška na našem nákupním festivalu. Čerpat bude nepochybně ze svých odborných článků a publikací.

Profesní profil

Lenka Kundratová

Lenka Kundratová

Za velice úspěšnou a zkušenou konzultantku můžeme bezesporu označit Lenku Kundratovou, které se od roku 2001, kdy začala pracovat ve společnosti NAR marketing, podařilo prosadit eAukce jako nákupní nástroj do více než 80 firem a institucí. V současnosti vede tým obchodních konzultantů PROEBIZ, přičemž může těžit ze širokého záběru znalostí, které získala díky předchozím zaměstnáním jako marketingová ředitelka a vedoucí nákupního oddělení.

Profesní profil

Tomáš Trenkler

Tomáš Trenkler

Prostředí strojíren, kde pracoval devět let a kde také začal využívat eAukce při výběrových řízeních, vyměnil v roce 2006 za roli jednoho z hlavních velvyslanců projektu PROEBIZ. Jeho renomé šíří Tomáš Trenkler dlouhodobě na Slovensku a od počátku roku 2015 zejména v Chorvatsku.

Profesní profil

Jana Vítová

Jana Vítová

Symbolický návrat ke kořenům je jedním z motivů profesní cesty Jany Vítové, která byla v roce 1990 vůbec prvním zaměstnancem firmy NAR marketing. Přestože po dvou letech odešla a začala podnikat, v roce 2007 přijala nabídku vrátit se zpět a od té doby úspěšně rozšiřuje řady uživatelů softwaru PROEBIZ. Je vedoucí konzultačního týmu neboli country manažerem pro Moravu, část východních Čech a Vysočinu.

Profesní profil

Marian Gałuszka

Marian Gałuszka

Na konferenci vystoupí jako vedoucí Centra uživatelské podpory eAukčního systému PROEBIZ, známého jako „Houston“. Marian Gałuszka vede tým asistenční podpory, školí doma i v zahraničí a podílí se na vývoji a testování systému. V mateřské firmě NAR marketing pracuje od roku 2009. Předtím se věnoval logistice ve společnosti Pro North Czech. Vystudoval mezinárodní obchod na Univerzitě v Krakowě včetně studijních jazykových pobytů v USA a Kanadě.

Profesní profil

Peter Mikuláš

Peter Mikuláš

Baví jej zavádět eAukční software PROEBIZ do vnitropodnikových procesů jednotlivých firem a institucí. Specializuje se zejména na zefektivnění procesů ve veřejných zakázkách postavením jasné struktury soutěží. Peter Mikuláš nastoupil do společnosti NAR marketing v roce 2010 jakožto čerstvý absolvent. V současné době pracuje na pozici country manažera.

Profesní profil

Jiří Cudlín

Jiří Cudlín

Potřebujete poradit, jak na to, aby eAukce opravdu fungovaly? Obraťte se na Jiřího Cudlína, vedoucího projektového týmu PROEBIZ, který řeší optimalizaci eAukčního systému, elektronizaci veřejných zakázek s celoevropskou působností, zjednodušení schvalovacích procesů ve firmách a institucích a vzájemnou součinnost jednotlivých softwarů. Kromě odborných rysů jsou pro něj typické sklony pro suchý humor, americkou schopnost se pochválit a segedínský guláš na italský způsob.

Profesní profil

Jiří Špalek

Jiří Špalek

Pevným základem každé elektronizace jsou vždy precizně fungující informační technologie. Jiří Špalek se jim věnuje jako manažer technologického zázemí projektu PROEBIZ. V současnosti působí na pozici business country manažera pro slovenský trh. Řídí zavádění softwarových produktů do firem a administrace jednotlivých výběrových řízení. Na jeho vizitce nesmí chybět ani pozice trenéra a konzultanta v oblasti elektronizace nákupních systémů s patnáctiletou praxí v oboru.

Profesní profil

Karel Stoszek

Karel Stoszek

Dotahovat náročná výběrová řízení do úspěšných cílů v podobě eAukcí patří mezi hlavní poslání Karla Stoszka, který je obchodním manažerem projektu PROEBIZ pro oblast zdravotnictví a veřejné správy v Česku. Jeho specializace na obě uvedené oblasti je logická a přirozená, protože v minulosti pracoval na manažerské pozici v regionální nemocnici a kromě toho byl dlouhou dobu členem zastupitelstva jednoho z moravských měst.

Profesní profil

Petr Donath

Petr Donath

O všem, co je nového ve vývoji systému pro elektronizaci veřejných zakázek JOSEPHINE, má dokonalý přehled Petr Donath. Od roku 2013 pracuje ve společnosti NAR marketing, kde nejdříve začínal jako trainer systému PROEBIZ ve slovenském týmu. V našem regionu i ve svém oboru má pevné kořeny, protože po absolvování ostravské Vysoké školy báňské působil jako analytik na Městském ředitelství policie ČR v Ostravě a později také na Krajské správě Severomoravského kraje.

Profesní profil

Ivana Ondruchová

Ivana Ondruchová

Specialistka, která hledí na problematiku eAukcí ve firemním a veřejném nákupu optikou odborného administrátora a lektora. Významnou část zkušeností získala Ivana Ondruchová ve společnosti NAR marketing, kde formou asistenční podpory pomáhá klientům projektu PROEBIZ s nejsložitějšími eAukčními případy.

Profesní profil

Andrzej Kulbiński

Andrzej Kulbiński

Nejslavnější trenér či chcete-li školitel systému PROEBIZ. To je ve zkratce Andrzej Kulbiński, který se stal součástí firmy NAR Marketing v roce 2007. Začínal jako zaměstnanec „hotline“ systému, který za tři a půl roku dosáhl na pozici specialisty na eAukce. Co to znamená? Díky svým znalostem je v rámci asistenční podpory schopen vyřešit ty nejsložitější problémy, se kterými se firmy a instituce využívající elektronické aukce potýkají.

Profesní profil

Back to Top