Novinky

Představujeme hosta světového formátu: Joe O’Sullivan

20BŘE

Představujeme hosta světového formátu: Joe O’Sullivan

20. 03. 2018 09:40 Martin Šugra

Omračující sílu nových technologií s sebou do Ostravy přiveze Joe O’Sullivan, který bude mluvit o měnící se roli nákupce v éře „Silicon Age“. Proč je hostem světového formátu? Jednoduše proto, že má za sebou více než 30 let praxe v globálním nákupu, a to včetně patnácti let v Apple. V roce 2015 založil vlastní společnost Ophir, která se zabývá například virtuálními operacemi na trhu nositelné elektroniky (tzv. wearables).


Díky, že jste s námi!

20BŘE

Díky, že jste s námi!

20. 03. 2018 09:36 Martin Šugra

Jsme moc rádi, že také letošní ročník eBF pro vás budeme moci připravit pod záštitou ředitele Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáše Kotyzy. Děkujeme za podporu!


eBF mělo štědré Vánoce

02LED

eBF mělo štědré Vánoce

02. 01. 2018 14:02 Jan Šlachta

Na zvýhodněnou registraci "Vánoční ptáčci" se přihlásilo hned několik desítek věrných, kteří věří, že i pro letošek sestavíme kvalitní program. Děkujeme za důveru a v letošním roce přejeme vám, vašim rodinám i pracovním kolektivům hodně štěstí, lásky i pracovních úspěchů.


Stihl Kája Otýs všechno?

14LIS

Stihl Kája Otýs všechno?

14. 11. 2017 09:46 Jan Šlachta

To nevíme. A nevíme ani to jestli se před eBF stihl naklonovat :) Víme však jak letošní ročník hodnotí, v čem ho považuje za vyjímečný a co byl pro něj vrchol konference. Dozvěděli jsme se to u něj na blogu v článku s názvem eBF 4.0.


Tečka

13LIS

Tečka

13. 11. 2017 11:52 Jan Šlachta

Na eBF letos zaznělo zhruba sto přednášek, které byly plné faktů i moudrých slov. Každého oslovilo něco jiného, ale spoustu lidí spolehlivě odboural nadhled Petera Kraljiče, jehož jsme právem označili za legendu managementu nákupu.

Na pódium přišel s velkým příběhem, se slovy o globalizaci, o konkurenceschopnosti, o strategické roli nákupu, o důležitosti správných lídrů, o touze být lepší či o odvaze čelit výzvám a sdílet zkušenosti.

„Zamyslete se nad problémem a pak použijte zdravý rozum,“ rozloučil se radou do života. Děkujeme!


Přijeďte zase!!!

13LIS

Přijeďte zase!!!

13. 11. 2017 11:48 Jan Šlachta

Byli jste perfektní, precizní a díky vám má nákupčí tu nejlepší práci na světě! S pocity, že vše vyšlo, jak mělo, jsme se ve čtvrtek a následně s některými ještě v pátek při dlouhé kávě loučili.

„Je to dokonalost dovedená do geniality,“ komentovala Daša Paláková detailně propracovanou přípravu účastníků eBF. Jak vidno, z malých věcí vznikl velký celek, a to už potřinácté.

„Jsem moc rád, že se na sebe stále více těšíme. To je mimořádné. My si někdy říkáme, že to příště bude průšvih, ale vy nám dáváte možnost se pokaždé zlepšit, a za to děkujeme,“ dodal Milan Kaplan.


Vzájemná inspirace

13LIS

Vzájemná inspirace

13. 11. 2017 11:41 Jan Šlachta

Velmi podnětným prvkem letošního eBF bylo mimo jiné spojení řečníků z firemního a veřejného sektoru, k němuž došlo ve čtvrtek odpoledne na scénách Hyde Park a Praktik Aréna. Řešily se tam příklady toho, co lze z firem přenést do veřejného obstarávání.

Ano, firmy se s procesy a odpovědností mohou „párat“ o něco méně než instituce, které jsou z podstaty opatrnější, ale důležitá je vzájemná inspirace a přesné přihrávky. Třeba jako v podání Jaroslava Lexy a Mária Biňase, kteří šli ke kořenům problémů v ožehavém tématu stavebních zakázek.


To nejlepší (skoro) na konec

09LIS

To nejlepší (skoro) na konec

09. 11. 2017 17:07 Jan Šlachta

Ptáte se, kterou část nadupaného programu eBF považovali mnozí za „best of“? Byla to čtvrteční hlavní scéna, na které se postupně představili lídři firemního nákupu v čele s Peterem Kraljičem, Angusem McIntoshem, Ctiradem Fischerem či Zdeňkem Pytlíčkem.

„Věřím, že si odtud odneseme co nejvíce námětů a pak hlavně odvahu prosadit je ve svých firmách,“ uvedl další z přednášejících Martin Zelinka. My také věříme, že ano, a to bez ohledu na to, zda vás více zajímala Kraljičova matice, definování nákupních priorit či trendový Procurement 4.0.


Ostrava se mění k lepšímu

09LIS

Ostrava se mění k lepšímu

09. 11. 2017 17:01 Jan Šlachta

Ve čtvrtek nás přišel pozdravit primátor Ostravy Tomáš Macura, který přiznal, že se vrátil z pracovní cesty z Prahy až nad ránem, takže nemělo cenu jít spát. V tomto ohledu jsme si s ním velmi rozuměli, protože podobně na tom po náročném středečním programu byli mnozí z nás.

K souladu však došlo i v případě e-nástrojů, které Ostrava pro své nákupy používá už od roku 2010. Město, které má 180 organizací, tak patří mezi průkopníky. „Chceme, aby úspory byly aspoň 10 % ročně, ale efekt je daleko větší. I díky tomu se Ostrava mění k lepšímu,“ uvedl primátor. Chválíme!


Vyjednávej, ale zůstaň člověkem!

09LIS

Vyjednávej, ale zůstaň člověkem!

09. 11. 2017 11:36 Jan Šlachta

Velký zájem byl během prvního dne eBF o často velmi drsné příklady z nákupní praxe firem. Hned celý odpolední blok jsme na třech scénách věnovali přednáškám o kritických chybách, opakujících se problémech či o extrémním vyjednávání s dodavateli.

Někdy se stane, že na vás vyskočí ze skříně kostlivec, kterého se lze zbavit jen za cenu velkých ztrát, ale ani to vás nesmí odradit. „Vyjednávat a především trpělivě budovat dlouhodobé vztahy je třeba, jinak nás mohou nahradit stroje,“ konstatoval Miloš Olejník ze slovenské společnosti HB Reavis.

Kromě něj o tématu "poučení z průšvihů" mluvili i další odborníci jako třeba Jan Vašek či Ondrej Jombík.


Back to Top