12. ročník
mezinárodní konference

NEWS

27.06.2016

Early birds do konce června! |

Do konce června máte možnost využít akce Early birds, která nabízí možnost zvýhodněné registrace. Těšíme se na všechny červnové ptáčky.

22.06.2016

Pomalu finišujeme nové programové schéma eBF |

Přidali jsme novou 5. scénu, poprvé rozdělíme bloky podle témat na několik částí, vyzkoušíme nový koncept založený na interakci s publikem, zopakujeme vernisáž SPOLU II, přidáme ranní běh s Malcolmem Ostravou, tlumočit se bude letos na 4. scénách. Během krátkých týdnů vyvěsíme kompletní program.

24.11.2015

Spuštění registrace na rok 2016 |

Již dnes spouštíme registraci eBF na příští rok. Pro všechny, kteří už nyní věří, že kvalita programu naplní jejich očekávání, tady máme „Christmas birds“. Vánoční ptáčci umožňují zvýhodněnou registraci za poloviční cenu.

24.11.2015

Jan Zahálka získal GRAND PRIX eBF 2015 |

Pořadatelé konference ocenili Jana Zahálku za spolupráci při standardizaci elektronizace veřejných zakázek, využívání eAukcí v procesech hodnocení dodavatelských nabídek a návrhy změn v aktuálním českém zákoně o veřejných zakázkách.

11.11.2015

Tak zase za rok |

eBF je za námi a nám nezbývá než poděkovat. Vám všem, kteří jste přijeli, mnohdy i z velké dálky. Vám, kteří jste se osobně podíleli na tvorbě programu. Vám, kteří jste přispěli svými díly do výstavy SPOLU. Děkujeme za pozitivní energii a atmosféru, kterou konference dýchala. Bez vás by to prostě nebylo ono :)

22.10.2015

Případové studie |

mají svou konkrétní podobu a mají i své hosty. Programové body 22, 23, 24 a 28 se skládají z ukázek a rozboru úspěšně realizovaných aukcí na důležité komodity nebo služby. Chystáte se nakupovat auta, technologie, telekomunikační služby, rekonstrukce nebo jiné stavení práce, apod.? Přijďte se inspirovat, příklady to jsou určitě zajímavé.

05.10.2015

Záštita primátora |

Již tradičně se celá konference koná pod záštitou primátora města Ostravy. Vážíme si podpory pana primátora Macury a přístupu domovského města, který podporuje myšlenku, že Ostrava je "evropskou eAukční centrálou".

16.09.2015

SPOLU |

Letos eBF zahájíme neoficiálně vernisáží v předvečer konference (3.11.), kterou jsme nazvali SPOLU. Zjistili jsme, že v našich řadách a v řadách našich spolupracujících firem je hned několik výtvarníků, malířů, sochařů, uměleckých kovářů a fotografů. Přijďte se podívat a sdílet atmosféru s námi.

15.09.2015

Když úspory, tak pořádné |

Dean Corbisiero je jedním ze členů Komise pro veřejné zakázky Rady města Cardiff. Úspěšně využívá Dynamických nákupních systémů a eAukcí, je správcem e-nákupního systému Rady města a současně pracuje na dalším vývoji. Dean se podělí o zkušenost, jak v DNS úspěšně zakončit eAukcí výběr dodavatele na provoz školního autobusu.

14.09.2015

Ohromení vystřídá úžas |

Bernard Gracia je zakladatelem Evropského institutu pro řízení nákupu EIPM. A jako ředitel EIPM je tvůrcem prvního postgraduálního studijního oboru se zaměřením na nákup v Evropě a prvního evropského kulatého stolu pro vedoucí pracovníky v oblasti veřejných zakázek. Zaměřuje se na podnikovou strategii nákupu, jeho organizaci a tvorbu hodnot. Na první pohled charismatický Francouz Vám svým bezprostředním a velmi kontroverzním přístupem vyrazí dech. Ve Varšavě publikum okouzlil tak, až vstali a nadšeně tleskali. Bernard je výzvou letošní Ostravy.

O akci

eBF je festival o elektronizaci nákupu a veřejných zakázek

tzn. o elektronizaci řízení procesu a hodnocení dodavatelských nabídek ve firemním nákupu a u veřejných zakázek. Velký prostor je věnován sdílení zkušeností a prezentacím inspirativních řešení nákupních situací, užívání eAukcí, ePoptávek, eWorkflow.

Inspirující, propojující, mezinárodní, přátelské

12. ročník eBF se bude konat 9. – 11. listopadu a je na nás všech, aby byl stejně úspěšný, jako předchozí ročník. Každoročně se rozcházíme s tím, že právě prožitou mimořádnou atmosféru, doprovázející příval odborných znalostí a dovedností, bude těžké za dvanáct měsíců zopakovat. Když k tomu připočteme inspirativní diskuze v programových přestávkách, které nejde naplánovat, které prostě díky té atmosféře vznikají, tak je jasné, jak vysoko je laťka kvality. Jsme rádi, že mimořádně vysoké hodnocení ze strany návštěvníků získalo za sebou hned pět posledních ročníků. Je to dokladem, že je možné se pořád zlepšovat a taky, že nás - stejně jako účastníky - i po jedenácti letech eBF baví. Letos poprvé veřejně mluvíme o „nákupním festivalu“, a opakovaně zvýrazňujeme, že eBF je především o příkladech úspěšně zvládnuté elektronizace a jejího využití v konkrétních případech vzniku a řízení nákupního požadavku nebo veřejné zakázky. Odhadujeme, že počet takových případových studií využití elektronických nástrojů, které v sálech eBF budou prezentovány, se může dostat až k číslu 100. Umožní to další navýšení počtu scén, diskutujících a prezentujících specialistů. Těch bychom poprvé mohli na eBF slyšet (a vidět) kolem sedmdesáti. Počítáme s tím, že to vše bude inspirující, propojující a skvělé.

Souběžně v pěti sálech

Rostoucí zájem o eBF nás vede k tomu, abychom otevřeli ke sdílení zkušeností další scénu. Program se bude opírat především o praktické dovednosti, zkušenosti a pomůže najít odpovědi na aktuální situace. Jak správně nastavit kritéria ekonomické výhodnosti. Co se stane, když u ekonomické výhodnosti „přepálíme“ cenu? Jak nejsprávněji postupovat v bottleneckových nákupních případech? Jak se tým nákupu má podílet na vývoji nových produktů?

Zvýhodněná registrace jen do 31. srpna

Předposlední práh zvýhodněné registrace je konec června, poslední menší je do 31. srpna 2016 a pak už je jen plný účastnický poplatek. Akce zvýhodněných registrací pro „ranní ptáčata“ začala tentokrát poprvé už na konci minulého roku. Znovu jsme nabídli levnější vstupy těm, kteří věří značce eBF a nám organizátorům, že zajistíme kvalitní program, kvalitní spíkry a neopakovatelnou přátelskou pracovní atmosféru. Děkujeme za důvěru. www.ebizforum.cz/registrace.

Elektronizace procesu nákupu a veřejných zakázek

V Ostravě na eBF se setkávají příznivci elektronizace firemních nákupů a veřejných zakázek institucí. To je nejvýznamnějším obsahovým odlišením akce. Přátelská atmosféra, sdílení zkušeností s aplikací různých stupňů elektronizace, konkrétní případové studie, možnost vyzkoušet si elektronické nástroje k různým formám poptávkových řízení, k několika typům nejužívanějších eAukcí, nebo k Dynamickým nákupním systémům. Na eBF můžete projít seznámením s novými softwary, řešícími nákupní workflow od vzniku a schvalování nákupního požadavku, přes hodnocení nabídek až po objednávku.

FSA & výstava SPOLU 2

Už několik let patří k eBF slavnostní předávání cen FSA (Fair Sourcing Awards). Je společensko - odborným vyvrcholením jednoho z večerů. Letos se poprvé budeme snažit spojit udělování cen s vystoupením hudebníků a koncertních mistrů z řad PROEBIZu, nákupu nebo veřejných zakázek. Jsou mezi námi a my věříme, že je najdeme a přesvědčíme k vystoupení. Chtěli bychom tím navázat na úspěch loňské výstavy SPOLU, kterou vnímáme jako mimořádně milé „předotevření“ konference, do něhož se zapojili malíři, sochaři, fotografové a další výtvarníci z našeho profesního světa. Letos událost opakujeme. A když už se podařilo zapojit jedny umělce, tak to nejspíš půjde i s těmi druhými, muzikantskými. V létě začínáme oslovovat loňské i nové vystavovatele a s nimi hledat hudebníky. Vaše doporučení nás zajímají, pište prosím.

Řekli o eBF

Holger Plein, RWE, Německo

eBF se evidentně rok od roku stále zlepšuje. Účastnil jsem se minulého i předminulého ročníku a už tehdy to bylo bezesporu velmi profesionální. Přesto je letošní ročník ještě o notný kus dál. Vyzdvihl bych mimo jiné nárůst prezentací v angličtině, který dává konferenci jednoznačný mezinárodní rozměr. Bylo to prostě perfektní.

Jaroslav Lexa, APUeN, Slovensko

Některé přednášky byly tak dobré, že mě až zaskočily hlubokou znalostí problematiky. Kvalita konferencí za poslední roky je velmi vysoká. Nemyslím si, že by se eBF dalo s něčím porovnat.

Sebastian Redenbacher, Siemens, Německo

Konference se mi skutečně moc líbila. Získal jsem zde spoustu inspirace, byla to extrémně plodná výměna idejí, které obohatily mé vědomosti o eAukcích.

Ama Eyo, University of Bangor, Velká Británie

Je to opravdu velmi sympatická konference s řadou zajímavých řečníků a spoustou příležitostí k načerpání úžasných myšlenek o pokrocích v oblasti veřejných zakázek, zejména pokud jde o možnosti využití elektronických nástrojů v tomto oboru. Zkrátka opravdu velmi, velmi zajímavé a podnětné.

Zajímají vás další názory na eBF? Přečtěte si všechny reference.

Chcete být součástí dalšího ročníku a ještě ušetřit? Registrujte se na konferenci právě teď!